„ому хруст€ть суглоби?
 „ому хруст€ть суглоби?

ѕри рус≥ наше т≥ло здатне видавати р≥зн≥ звуки. ≤нод≥ це нормально, але буваЇ, що звуки - сигнал про розвиток патолог≥њ в суглобах. як правило, хруск≥т в суглобах чути при п≥дйом≥, при згинанн€х ≥ розгинанн€х спини, при ходьб≥ або при прис≥данн≥.

¬ажливо знати, €кий хруст маЇ нешк≥дливу природу, а €кий св≥дчить про запальний процес ≥ вимагаЇ уваги. ‘ах≥вц≥ кажуть, що причин хрускоту в суглобах може бути к≥лька. якщо звук незначний, то це ц≥лком нормально дл€ здорового суглоба. јле €кщо до хрускоту ще приЇднуютьс€ больов≥ в≥дчутт€, з'€вл€ютьс€ набр€ки, почервон≥нн€ або €к≥сь утворенн€ - мова може йти про захворюванн€ суглоба.

«доровий суглоб рухаЇтьс€ м'€ко ≥ плавно, хруск≥т в ньому можна почути лише зр≥дка, ≥ то, коли суглоб сигнал≥зуЇ про надм≥рний тиск на хр€щ або просить про рух. ƒо реч≥, наш≥ суглоби найчаст≥ше хрумт€ть при рус≥ саме тому, що ми мало рухаЇмос€. ÷е веде до того, що в суглобов≥ тканини не поступаЇ достатн€ к≥льк≥сть поживних речовин, а це згодом може привести до руйнуванн€ хр€ща, його деформац≥њ.

—углоб складаЇтьс€ з двох або б≥льше поверхонь к≥сток, покритих г≥ал≥новим хр€щем дл€ б≥льш легкого ковзанн€ при рус≥. “акож цей хр€щ зменшуЇ силу терт€ к≥сток. —углоб обвол≥каЇ оболонка - капсула з синов≥альною р≥диною всередин≥, €ка перешкоджаЇ тертю, живить гиал≥новий хр€щ. ¬ суглоб≥ також розм≥щен≥ суглобов≥ сумки дл€ амортизац≥њ при ходьб≥ ≥ б≥гу. ј в €кост≥ захисту ≥ зм≥цненн€ виступають суглобов≥ зв'€зки. ≤ ось коли весь цей складний механ≥зм працюЇ - ми рухаЇмос€, ≥ може виникати шум (хруск≥т).

‘≥з≥олог≥чними причинами хрускоту можуть бути:

- скупченн€ пухирц≥в газу,

- п≥двищена еластичн≥сть зв'€зок,

- надлишок б≥лка,

-надм≥рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€.

ѕатолог≥чний хруск≥т суглоб≥в виникаЇ при артритах, артрозах, остеохондрозах, запаленн≥ м'€з≥в, скупченн≥ солей.

Ќайголовн≥шою проф≥лактикою хвороб суглоб≥в, њх беззвучного функц≥онуванн€ Ї рух. ўоб р≥дина в суглобах не застоювалас€, потр≥бно €комога б≥льше рухатис€.  р≥м того, в повс€кденне меню сл≥д включити продукти, що забезпечують надходженн€ вс≥х необх≥дних в≥там≥н≥в ≥ м≥кроелемент≥в. ¬арто уникати продукт≥в, що м≥ст€ть занадто багато б≥лка. “акож, вибирайте правильне взутт€, обмежте ход≥нн€ на високих п≥дборах. ¬ажлива умова дл€ здоров'€ суглоб≥в - нормальна вага, тому њњ теж треба контролювати.