ўо впливаЇ на розвиток мовленн€ дитини?
ўо впливаЇ на розвиток мовленн€ дитини?
ўо впливаЇ на розвиток мовленн€ дитини?

¬с≥ батьки бажають, щоб њх малюк почав рано говорити. ƒл€ розвитку мовленн€ дитини важливо багато фактор≥в.

¬ першу чергу, необх≥дний емоц≥йний зв'€зок з батьками. якщо дитина в≥дчуваЇ, що вона любима ≥ захищена, то в б≥льшост≥ випадк≥в вона добре розмовл€Ї. јле занадто жорстке вихованн€, безл≥ч заборон - шл€х до замкнутост≥ дитини, коли у нењ буде в≥дсутнЇ бажанн€ розмовл€ти.

ƒругий фактор - пост≥йне прагненн€ та потреба дитини до сп≥лкуванн€. ўе нав≥ть не вм≥ючи розмовл€ти, дитина шукаЇ сп≥лкуванн€, перш за все, з мамою. «авданн€ батьк≥в - п≥дтримувати розмову з дитиною, щось по€снювати, розпов≥дати, д≥литис€ думками. ѕри цьому варто запам'€тати, що д≥ти схильн≥ до коп≥юванн€ фраз ≥ моделей сп≥лкуванн€ батьк≥в, а тому сл≥д обдумано сп≥лкуватис€, н≥ в €кому раз≥ не сюсюкаючи.

¬ажливий фактор у розвитку мовленн€ - розвиток др≥бноњ моторики. Ѕагато логопед≥в ≥ пед≥атр≥в ставл€ть цей фактор на перше м≥сце. ¬они рад€ть розвивати др≥бну моторику буквально з народженн€ малюка, граючи в пальчиков≥ ≥гри. ’оча багато батьк≥в згадують про це ближче до року. ≤снуЇ безл≥ч ≥гор на розвиток моторики. ¬ першу чергу, сл≥д використовувати предмети ≥ матер≥али, ц≥кав≥ дитин≥ в сучасний пер≥од розвитку.  орисн≥ ≥гри з р≥зними крупами. —пробуйте зсипати в каструлю, наприклад, квасолю ≥ горох, дайте дитин≥ поворушити там ручками, перекладати горошини ≥ квасолини в р≥зн≥ скл€ночки.

ƒозвольте дитин≥ перекладати др≥бн≥ палички в коробочку, катати гор≥шки долон€ми, грати вузликами на мотузц≥. ‘антаз≥€ п≥дкаже вам безл≥ч вар≥ант≥в под≥бних ≥гор. јле не забувайте нагл€дати за малюком п≥д час таких ≥гор, так €к в його влад≥ ви€вл€тьс€ др≥бн≥ предмети, €к≥ в≥н може захот≥ти ≥ спробувати на смак.

ƒуже корисне л≥пленн€ - з пластил≥ну, глини, т≥ста. “акож грайте разом в п≥рам≥дки, кубики, сортери.

„им б≥льше батьки грають з дитиною, тим част≥ше використовують розвиваюч≥ ≥гри, а значить, б≥льше сп≥лкуютьс€, звертаючи увагу на навколишн≥ предмети. ј це високий шанс, що дитина швидко ≥ добре заговорить. ” той же час завжди треба робити знижку на спадковий фактор.


14.02.2016