як допомогти дитин≥ вир≥шувати конфл≥кти в колектив≥?
як допомогти дитин≥ вир≥шувати конфл≥кти в колектив≥?
 як допомогти дитин≥ вир≥шувати конфл≥кти в колектив≥?

’то з д≥тей не маЇ проблем з однол≥тками? ƒл€ одних це пост≥йна проблема, дл€ ≥нших спливаЇ зр≥дка. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що кожна дитина, нав≥ть сама маленька, вже особист≥сть. ” дит€чому садку можуть виникнути суперечки через ≥грашки, в школ≥ де€к≥ д≥ти в≥дчувають себе л≥дерами ≥ вимагають в≥д ≥нших п≥дпор€дкуванн€.

„асто конфл≥ктам можуть запоб≥гти батьки, але по своњй недосв≥дченост≥ не завжди передбачають вс≥ випадки, з €кими дитин≥ доведетьс€ стикатис€, а тому дають настанови т≥льки на найпоширен≥ш≥ ситуац≥њ. Ќаприклад, батьки прос€ть сина дружити т≥льки з хлопц€ми з пристойних родин. “од≥ у нього не буде хороших в≥дносин з ус≥ма, ≥ обов'€зково знайдутьс€ т≥, хто спробуЇ його образити. ƒопомож≥ть дитин≥ вм≥ти знаходити сп≥льну мову з ус≥ма. Ќехай в≥н запрошуЇ додому однокласник≥в, щоб разом робити уроки, покаж≥ть своЇ добре ставленн€ до його друз≥в.

¬ажливо навчити дитину виходити з≥ складних ситуац≥й за допомогою гумору. Ќаприклад, €кщо в колектив≥ хтось дражнить њњ, п≥дкаж≥ть перетворити њх глузуванн€ на жарт або просто не реагувати. “ак €к дитин≥ належить провести в колектив≥ довг≥ роки навчанн€, треба допомогти њй знайти п≥дх≥д до вс≥х, щоб перебуванн€ в садку або школ≥ було комфортним. ƒозвол€йте част≥ше запрошувати друз≥в додому, наприклад, дл€ перегл€ду ф≥льму, дозвол€йте просто част≥ше проводити час з однол≥тками. “ака в≥дкрит≥сть викликаЇ прихильн≥сть до себе.

якщо ж конфл≥кти зак≥нчуютьс€ б≥йками ≥ ваше чадо часто ходить в синц€х ≥ саднах, а залагодити конфл≥кт Ђдипломатичної не вдаЇтьс€, доведетьс€ записати його в €ку-небудь спортивну секц≥ю. «ан€тт€ спортом, нав≥ть найпрост≥шим, п≥дуть на користь будь-€к≥й дитин≥ - виховають характер ≥ силу вол≥, а також вона там придбаЇ багато нових знайомств, де€к≥ з €ких можуть перерости в справжню дружбу!

Ћюб≥ть своњх д≥тей ≥ будьте щаслив≥ з ними!