ўо робити при ваг≥тност≥ з резус-конфл≥ктом?
ўо робити при ваг≥тност≥ з резус-конфл≥ктом?
ўо робити при ваг≥тност≥ з резус-конфл≥ктом?

якщо в пар≥ спостер≥гаЇтьс€ резус-конфл≥кт, то ваг≥тн≥сть повинна проходити п≥д особливо пильним нагл€дом л≥кар≥в. ¬же з 12-го тижн€ ж≥нка повинна регул€рно здавати анал≥з кров≥ на вм≥ст алло≥ммунних антит≥л. Ќа п≥зн≥х терм≥нах це потр≥бно робити щотижн€.

ћетоди ƒЌ -д≥агностики в сучасн≥й медицин≥ дозвол€ють визначити резус-фактор у плода за анал≥зом кров≥ матер≥. ѕри негативному резус-фактор у плода причин дл€ занепокоЇнн€ немаЇ. якщо резус-фактор позитивний або не визначений, то при в≥дсутност≥ антит≥л у матер≥, необх≥дно на 28-му тижн≥ зробити проф≥лактичний укол ≥муноглобул≥ну. ¬≥дразу п≥сл€ народженн€ у дитини беруть кров, ≥ €кщо резус-фактор позитивний, укол повторюють ще раз. “акий укол потр≥бно робити п≥сл€ будь-€коњ кровотеч≥ п≥д час ваг≥тност≥ або в раз≥ травм живота.

јле €кщо у матер≥ ви€влено антит≥ла, укол ≥муноглобул≥ну протипоказаний! ” цьому випадку потр≥бно ретельно спостер≥гати за плодом, щоб не допустити розвитку ускладнень, таких €к п≥зн≥й токсикоз або п≥двищений тиск, €кий спри€Ї п≥двищенню проникност≥ плаценти.

ѕри п≥дозрах на поганий стан плода ≥ анем≥ю, робл€ть амн≥оцентез ≥ кордоцентез - прокол плодового м≥хура або пуповини дл€ встановленн€ точного д≥агнозу.

якщо у ж≥нки негативний резус-фактор, то на обл≥к вона повинна ставати €комога ран≥ше, також њњ орган≥зм вимагаЇ додаткових досл≥джень ≥ анал≥з≥в. ѕитанн€ про р≥шенн€ введенн€ ≥муноглобул≥ну маЇ вир≥шуватис€ т≥льки самими квал≥ф≥кованими л≥кар€ми.

 

16.01.2016