Ўк≥длив≥ звички зм≥нюють сигнали головного мозку
Ўк≥длив≥ звички зм≥нюють сигнали головного мозку
Ўк≥длив≥ звички зм≥нюють сигнали головного мозку

ƒосл≥джуючи природу шк≥дливих звичок, вчен≥ встановили, що вони зм≥нюють область головного мозку, в≥дпов≥дальну за нав'€зливу повед≥нку. ” цьому ≥ криЇтьс€ причина того, що людина починаЇ п≥дкор€тис€ своњм слабкост€м, а згодом просто не може позбутис€ шк≥дливоњ звички, так €к структура сигнал≥в у мозку зм≥нюЇ посл≥довн≥сть.

” той же час вчен≥ в ход≥ р€ду досл≥джень прийшли до висновку, що роз≥рвати под≥бний ланцюг в головному мозку все-таки можливо.

ќб'Їктом експерименту були миш≥, €ким давали цукор. ўоб отримати насолоду, гризуни повинн≥ були натискати важ≥ль. „ерез де€кий час багато тварин вже не могли жити без ласощ≥в. ѕот≥м досл≥дники прибрали цукор з рац≥ону тварин, але де€к≥ миш≥ за звичкою продовжували натискати на важ≥ль, вимагаючи винагороди. —кануванн€ мозку мишей-ласун≥в показало в≥дм≥нност≥, €к≥ вказують на нав'€зливу пристрасть, виражену в рухов≥й активност≥.

” структур≥ головного мозку мишей-ласун≥в спостер≥галис€ одночасно дв≥ головн≥ ц≥л≥, €к≥ передають сигнали Ђстопї ≥ Ђвпередї, €к≥ були б≥льш активн≥, н≥ж у звичайних мишей. ” мишей з шк≥дливою звичкою спочатку сл≥дував сигнал Ђвпередї, а пот≥м Ђстопї. ” звичайних тварин спочатку сл≥дував сигнал Ђстопї. ѕорушенн€ даного ланцюга ≥мпульс≥в в майбутньому може привести до по€ви нових залежностей, вважають досл≥дники. “акож фах≥вц≥ стверджують, що побороти шк≥дливу звичку до к≥нц€ неможливо, хоча послабити сигнал Ђвпередї все-таки трохи можна.


15.01.2016