„и можна дитин≥ бути вегетар≥анцем?
„и можна дитин≥ бути вегетар≥анцем?
„и можна дитин≥ бути вегетар≥анцем?

Ѕагато батьк≥в-вегетар≥анц≥в рано чи п≥зно розгл€дають можлив≥сть такого ж рац≥ону дл€ своњх д≥тей. «вичайно, це набагато заощадить ≥ спростить плануванн€ харчуванн€ дл€ вс≥Їњ родини, але чи стане вегетар≥анська д≥Їта найкращим вибором дл€ дит€чого орган≥зму?

ЅуваЇ ≥ таке, що батьки не вегетар≥анц≥, але њх дитина раптом починаЇ в≥дкидати м'€со ≥ не споживаЇ достатню к≥льк≥сть здорових продукт≥в.

Ѕатьки повинн≥ розум≥ти, що сумн≥ви в вегетар≥анств≥ дл€ д≥тей небезп≥дставн≥. ј €кщо такий рац≥он ще й погано спланований, то в≥н може викликати довгостроков≥ ≥ короткостроков≥ деф≥цити, що особливо небезпечно дл€ д≥тей, так €к њх орган≥зми ще не мають у своЇму розпор€дженн≥ достатн≥ запаси в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в.

якщо батьки не вивчили досить ≥нформац≥њ ≥ не так вже сильно п≥дготовлен≥ дл€ виконанн€ завданн€ переходу дитини на вегетар≥анську д≥Їту, то робити цього не варто. јле т≥ батьки, €к≥ добре об≥знан≥ в необх≥дних орган≥зму поживних речовинах, мають достатн≥й досв≥д в складанн≥ необх≥дного рац≥ону харчуванн€, можуть запропонувати, але не змусити, це дитин≥.

ѕеред переведенн€м дитини на вегетар≥анську д≥Їту, батьки повинн≥ переконатис€, що спланований рац≥он забезпечуЇ достатню к≥льк≥сть таких елемент≥в, €к≥ не д≥стаЇ в вегетар≥анських стравах:

- б≥лок - дитина повинна отримувати достатню к≥льк≥сть б≥лка за рахунок додаткових джерел, таких €к соЇв≥ ≥ гор≥хи,

- кальц≥й - забезпечити достатнЇ надходженн€ кальц≥ю можна включенн€м в рац≥он зелених овоч≥в, покритих шк≥ркою,

- зал≥зо - зб≥льшити к≥льк≥сть зал≥за в меню дитини можна за рахунок вживанн€ квасол≥, соњ та зернових культур,

- цинк - отримати його можна з наступних джерел: гриби, гор≥хи, ол≥€ арах≥су.

якщо батьки в змоз≥ забезпечити рац≥он дитини вс≥ма цими та ≥ншими важливими м≥кроелементами, то можуть переводити њњ на р≥дну дл€ с≥м'њ д≥Їту. ћожливо, це позитивно нав≥ть позначитьс€ на стан≥ здоров'€ орган≥зму шл€хом обмеженн€ впливу продукт≥в тваринного походженн€. јле необх≥дно завжди пам'€тати, що недол≥к будь-€коњ речовини може призвести до зупинки потенц≥йного росту дитини, до порушень в розвитку орган≥зму ≥ ≥нших серйозних проблем. “ому бути батьками вегетар≥анц€ - справа надзвичайно в≥дпов≥дальна!