„итанн€ допомагаЇ впоратис€ з депрес≥Їю
„итанн€ допомагаЇ впоратис€ з депрес≥Їю
„итанн€ допомагаЇ впоратис€ з депрес≥Їю

ѕро користь читанн€ дл€ розвитку особистост≥ в≥домо давно, також вчен≥ рекомендують читати книги дл€ пол≥пшенн€ роботи головного мозку. јле недавно було проведено досл≥дженн€, €ке показало, що за допомогою книг можна боротис€ з депрес≥Їю ≥ душевними переживанн€ми.

‘ах≥вц≥ одного з ун≥верситет≥в Ўотланд≥њ запросили дл€ участ≥ в досл≥дженн≥ 200 добровольц≥в з д≥агностованою депрес≥Їю р≥зного ступен€ т€жкост≥, €ких розд≥лили на дв≥ групи. ѕерш≥й груп≥ в €кост≥ л≥куванн€ запропонували традиц≥йний медикаментозний спос≥б, другий - список л≥тературних твор≥в, €к≥ њм потр≥бно прочитати в ход≥ експерименту.

”же на першому тижн≥ досл≥дженн€ вчен≥ звернули увагу на пол≥пшенн€ стану псих≥чного здоров'€ у учасник≥в Ђл≥тературноњї групи. ј вже до к≥нц€ терм≥ну експерименту вчен≥ змушен≥ були констатувати факт, що вс€ друга група впоралас€ з депрес≥Їю ран≥ше передбачуваного терм≥ну. “≥ ж, хто приймав медикаментозн≥ препарати, продемонстрував лише прогнозован≥ пол≥пшенн€.

ƒане досл≥дженн€ дозволило вченим зробити висновок, що книги впливають на псих≥ку людини краще, н≥ж таблетки. який механ≥зм д≥њ читанн€, вчен≥ поки що не можуть по€снити, припускаючи, що процес читанн€ покращуЇ роботу в≥дд≥л≥в головного мозку, в≥дпов≥дальних за мисленн€, пам'€ть ≥ у€ву, а також допомагаЇ людин≥ в≥двол≥ктис€ ≥ перегл€нути своЇ ставленн€ до под≥й. ’оча це припущенн€ ще вимагаЇ перев≥рки ≥ п≥дтвердженн€.


21.12.2015