ќфтальмологи проти 3D к≥но!
ќфтальмологи проти 3D к≥но!

3D технолог≥њ в сучасному житт≥ користуютьс€ величезною попул€рн≥стю. ¬иробники телев≥зор≥в, в≥деоконсолей, к≥ноф≥льм≥в з кожним роком нарощують њх випуск, прагнучи виграти максимальний прибуток на новизн≥ продукт≥в, особливо активн≥сть продаж≥в п≥двищуЇтьс€ напередодн≥ св€т. ” той же час офтальмологи всього св≥ту попереджають, що навантаженн€, €к≥ дають 3D технолог≥њ на оч≥, можуть пог≥ршувати з≥р.

√олландськ≥ вчен≥ провели досл≥дженн€, що вивчаЇ вплив 3D ефект≥в на оч≥. ¬ експеримент≥ вз€ли участь 39 добровольц≥в, €ким запропонували читати текст з тривим≥рного екрана, що знаходитьс€ на в≥дстан≥ 3 м в≥д них. ” процес≥ читанн€ у 7 випробовуваних виникла нудота, двоњнн€ в очах ≥ зб≥льшенн€ внутр≥шньоочного тиску. ”чен≥ б'ють на сполох, стверджуючи, що у 20% гл€дач≥в ц≥ розлади можуть перейти в хрон≥чну форму.

Ѕ≥льш ранн≥ досл≥дженн€ ви€вили так≥ ефекти технолог≥њ 3D на здоров'€ людини, €к головний б≥ль, в≥дчутт€ нудоти ≥ втому очей. ћайже вс≥ фах≥вц≥ медицини сход€тьс€ на думц≥, що при цьому виникаЇ дезор≥Їнтац≥€ головного мозку в сприйн€тт≥ зорових образ≥в.

“аким чином, експерти в офтальмолог≥њ ѕосольства медицини не рекомендують частий перегл€д ф≥льм≥в та ≥гор з 3D ефектом, особливо це стосуЇтьс€ д≥тей молодше 8 рок≥в, так €к у них може порушитис€ нормальний розвиток м'€з≥в очей.


16.12.2015