—к≥льки годин не досипають новоспечен≥ батьки?
—к≥льки годин не досипають новоспечен≥ батьки?
—к≥льки годин не досипають новоспечен≥ батьки?

Ќародженн€ малюка - велике щаст€ дл€ батьк≥в ≥ вс≥Їњ с≥м'њ. –одич≥ щасливо розчулюютьс€ при вигл€д≥ маленьких ручен€т та н≥жок, можуть нав≥ть потримати його на руках, але недовго. ќсновне навантаженн€ л€гаЇ на плеч≥ батьк≥в. “урбота про новонародженого прот€гом першого року накопичуЇ б≥льше 6 тижн≥в деф≥циту сну.

Ќ≥чний сон молодих батьк≥в дуже чуйний. Ќемовл€ прокидаЇтьс€ з будь-€кого приводу ≥ голосно Ђза€вл€Її про своњ вимоги: в≥н прокинувс€, в≥н голодний, йому жарко, йому холодно, його треба переод€гнути, йому просто захот≥лос€ уваги. ќсь ≥ виходить, що в перший р≥к житт€ малюка щаслив≥ батьки спл€ть в середньому по 5,1 години при рекомендован≥й норм≥ сну 8 годин. ¬иходить, що в середньому дитина не даЇ мамам доспати ц≥лих 2,9 години на добу. ” тиждень таких недосип≥в збираЇтьс€ близько 20,3 години, а за р≥к - 44 дн€!

Ќайчаст≥ше дитина не даЇ батькам поспати через годуванн€ - 62% випадк≥в. ѕричиною 58% п≥дйом≥в ви€вивс€ плач або неспанн€ малюка, 45% не можуть заснути, переживаючи за безпеку малюка, нав≥ть €кщо дл€ тривог немаЇ приводу. ” 34% випадк≥в батькам не давало заснути безсонн€ або тривожний сон, а 27% жертвували своњм н≥чним сном, щоб доробити домашн≥ справи, поки дитина спить.

“акож вчен≥ вид≥лили й ≥нш≥ причини, €к≥ не дають спати ≥ заважають отримати повноц≥нний в≥дпочинок. ¬ першу чергу, це хроп≥нн€ партнера. ¬и€вилос€, що н≥чн≥ Ђсеренадиї другоњ половинки буд€ть людей в середньому два рази на тиждень, що за р≥к виливаЇтьс€ в ц≥лих 109 раз≥в!