ƒ≥ти ≥ друга половина здатн≥ довести до ≥нфаркту?
ƒ≥ти ≥ друга половина здатн≥ довести до ≥нфаркту?
ƒ≥ти ≥ друга половина здатн≥ довести до ≥нфаркту?

ќдним з фактор≥в ризику розвитку ≥нфаркту л≥кар≥ давно визначили стрес ≥ нервову напругу. ЌедавнЇ досл≥дженн€ показало, що проблеми з д≥тьми подвоюють ризик стенокард≥њ - стану, що передуЇ ≥нфаркту м≥окрада. “акож сварки з сентиментальним партнером зб≥льшують його в 3,5 рази. ќдним словом, чим б≥льше у людини р≥вень занепокоЇнн€ через особист≥ проблеми, тим вищ≥ шанси розвитку серцевих захворювань.

“ак≥ висновки зробили фах≥вц≥ з ”н≥верситету  опенгагена, €к≥ на прот€з≥ тривалого часу вивчали ≥стор≥њ хвороби людей ≥ опитуючи б≥льше 4500 людей у в≥ц≥ 40-50 рок≥в.

” той же час, поган≥ взаЇмини з сус≥дами або друз€ми майже не позначаютьс€ на здоров'њ.

≈ксперти ѕосольства медицини вважають, що в цьому факт≥ немаЇ н≥чого дивного. јдже найближч≥ люди викликають у нас найсильн≥ш≥ почутт€ - в≥д любов≥ до розчаруванн€. ѕри цьому, будь-€ке розчаруванн€ пов'€зане з викидом в кров великоњ к≥лькост≥ гормон≥в стресу, €к≥ руйнують ≥ стар€ть кровоносн≥ судини. “аким чином, проблеми з≥ здоров'€м неминуч≥, €кщо приймати близько до серц€ в≥дносини з близькими родичами.

јле уникнути цього можна, €кщо про€вл€ти мудр≥сть ≥ терп≥нн€ у важких ситуац≥€х, вдаватис€ до спок≥йного ≥ розсудливого д≥алогу.


14.12.2015