ѕор€док в будинку пов'€заний з≥ здоров'€м господар€
ѕор€док в будинку пов'€заний з≥ здоров'€м господар€
ѕор€док в будинку пов'€заний з≥ здоров'€м господар€

¬с≥м в≥домо, що в здоровому т≥л≥ - здоровий дух, а також у ф≥зично здорових людей охайн≥ш≥ будинки. “ак вважають американськ≥ вчен≥.

„истота ≥ пор€док в будинку вкажуть на те, що в будинку живуть ф≥зично активн≥ люди, в той час €к безлад - це дол€ хворих.

ƒо такого висновку прийшли досл≥дники з ≤нд≥ани, оц≥нивши р≥вень ф≥зичноњ активност≥ людей у в≥ц≥ 49-65 рок≥в ≥ пор≥вн€вши цю ≥нформац≥ю з даними про внутр≥шн≥й ≥ зовн≥шн≥й стан њхнього житла, €к≥ оц≥нювалис€ за такими параметрами €к чистота, облаштован≥сть, р≥вень шуму, €к≥сть пов≥тр€ ≥ стан прим≥щенн€.

¬ ход≥ досл≥дженн€ було ви€влено очевидний зв'€зок м≥ж ф≥зичним станом респондент≥в ≥ станом њх осель. ¬чен≥ вважають, що люди, п≥дтримуючи чистоту в будинку, тим самим п≥дтримують свою ф≥зичну форму. ўе одна верс≥€ експерт≥в: т≥, хто п≥клуЇтьс€ про св≥й зовн≥шн≥й вигл€д, також б≥льш схильн≥ до пор€дку в будинку.

¬чен≥ вважають, що результати њх спостережень допоможуть розробити усп≥шн≥ стратег≥њ дл€ зб≥льшенн€ р≥вн€ ф≥зичноњ активност≥ серед м≥ського населенн€, так €к саме жител≥ м≥ст схильн≥ до сид€чого способу житт€, €кий загрожуЇ ожир≥нн€м ≥ ≥ншими проблемами з≥ здоров'€м.

Ћ≥кар≥ стверджують, що €кщо людина в л≥тньому в≥ц≥ займаЇтьс€ домашньою роботою - миЇ п≥длогу, витираЇ пил - вона вже веде активний спос≥б житт€, а ф≥зична активн≥сть - один з ключових чинник≥в проф≥лактики безл≥ч≥ захворювань.