ѕеч≥нка дружить з шоколадом
ѕеч≥нка дружить з шоколадом

÷€ новина особливо сподобаЇтьс€ любител€м чорного шоколаду. ќстанн≥ досл≥дженн€ вчених в≥дкрили в чорному шоколад≥ багато ран≥ше нев≥домих корисних властивостей. “епер до них додалос€ ще одна - шоколад з високим вм≥стом какао особливо корисний хворим з цирозом печ≥нки. ”се по€снюЇтьс€ високим вм≥стом в чорному шоколад≥ речовин флавонол≥в.

÷ироз - важке захворюванн€ печ≥нки, що характеризуЇтьс€ рубцюванн€м тканин печ≥нки в результат≥ пошкодженн€. як правило, це насл≥док гепатиту або зловживанн€ алкоголем.

“епер вчен≥ говор€ть, що чорний шоколад може ви€витис€ л≥ками дл€ пац≥Їнт≥в з цирозом. ≤спанськ≥ фах≥вц≥ з'€сували, що чорний шоколад, з'њдений п≥сл€ прийому њж≥, спри€Ї зниженню абдом≥нального (черевного) кров'€ного тиску, небезпечного дл€ пац≥Їнт≥в з хворою печ≥нкою. ” найважчих випадках такий тиск може призвести до пошкодженн€ кровоносних судин.

јле пор€тунком можуть ви€витис€ флавоноли, €к≥ м≥ст€тьс€ в плодах какао. ¬они послаблююче д≥ють на гладком'€зов≥ кл≥тини ≥ розширюють кровоносн≥ судини.

≤спанськ≥ вчен≥ стверджують, що в результат≥ досл≥джень переконалис€, що м≥ж вживанн€м чорного шоколаду ≥ портальною г≥пертенз≥Їю ≥снуЇ пр€мий зв'€зок.  р≥м того, вони ще раз показали, що дуже важливо пост≥йно шукати потр≥бний п≥дх≥д до л≥куванн€ пац≥Їнт≥в з цирозом.