„им харчуватис€, щоб не захвор≥ти на грип?
„им харчуватис€, щоб не захвор≥ти на грип?
„им харчуватис€, щоб не захвор≥ти на грип?
 ” зимовий пер≥од, особливо п≥д час п≥двищеноњ еп≥дем≥олог≥чноњ ситуац≥њ, особливо актуальними стають продукти, що п≥двищують ≥мун≥тет. ”с≥м нам в≥домо, що дл€ проф≥лактики грипу потр≥бно зб≥льшити споживанн€ в≥там≥ну —, а значить, стане в нагод≥ лимон та ≥нш≥ цитрусов≥, а також часник. ƒе€к≥ починають посилено нал€гати на м'€со, розраховуючи так зм≥цнити орган≥зм. ќднак фах≥вц≥ попереджають, що де€к≥ продукти можуть запод≥€ти шкоду орган≥зму ≥ перешкодити боротьб≥ з хворобами.

ќтже, саме згубний вплив робл€ть продукти з п≥двищеним вм≥стом жир≥в, особливо насичених жирними кислотами. якщо ран≥ше вважалос€, що так≥ продукти небезпечн≥ дл€ серцево-судинноњ системи, то тепер вони довели, що постраждати також може ≥мунна система. Ѕ≥льшу частину насичених жир≥в ми отримуЇмо з м'€са, молока та ≥нших продукт≥в тваринного походженн€.

¬иходить, що рослинн≥ жири менше спри€ють п≥двищенню р≥вн€ холестерину, а тому корисн≥ше тваринних. јле дл€ ≥мунноњ системи рослинн≥ жири н≥чим не краще тваринних. ≈ксперименти на добровольц€х показали, що прийн€тт€ соЇвоњ ол≥њ гальмувало роботу б≥лих кров'€них кл≥тин.

ѕ≥д≥рвати ≥мунний захист також можуть жирн≥ кислоти, що м≥ст€тьс€ в риб'€чому жир≥, зелених овочах, соЇвих бобах, нас≥нн≥ льону, р≥паку ≥ рослинних маслах.

ќдним словом, будь-€к≥ жири ≥ масла не дуже корисн≥ дл€ орган≥зму, тому краще обмежити њх вживанн€.

ѕослабити ≥мунну систему може стан стресу. ѕослабити вплив стресу можуть регул€рн≥ ф≥зичн≥ вправи. “акож це спри€Ї виведенню поб≥чних токсичних продукт≥в з леген≥в за допомогою диханн€ ≥ з потом з п≥р у шк≥р≥, а також з л≥мфатичноњ системи при скороченн≥ м'€з≥в.

ѕ≥двищити ≥мун≥тет можна завд€ки правильному харчуванню. ƒосл≥дженн€ показали, що вегетар≥анц≥ мають б≥льш сильну ≥мунну систему, н≥ж Ђм'€соњдиї. Ѕ≥л≥ кл≥тини кров≥ вегетар≥анц≥в ви€вилис€ в два рази ст≥йк≥ше перед руйн≥вною здатн≥стю ракових кл≥тин, чим не вегетар≥анськ≥ зразки.

ќсновою вегетар≥анських д≥Їт Ї в≥там≥ни, низький вм≥ст жиру, а отже знижений фактор впливу токсичних х≥м≥чних речовин та тваринних б≥лк≥в.

Ќасправд≥, вс≥м нам добре в≥дом≥ продукти, що п≥двищують ≥ммун≥тет: овоч≥, фрукти, боби ≥ зерна. ¬они м≥ст€ть поживн≥ та ф≥тох≥м≥чн≥ речовини, корисн≥ дл€ зм≥цненн€ ≥мунноњ системи.  л≥тковина, що м≥ститьс€ в них, допомагаЇ орган≥зму позбавитис€ в≥д токсин≥в. ¬≥дмова в≥д жиру пол≥пшить роботу б≥лих кл≥тин кров≥.

«агалом, харчуйтес€ б≥льше овочами, обмежте жири, будьте ф≥зично активн≥, ≥ грип вам не страшний!


30.11.2015