Ѕрехн€ на благо можлива п≥д впливом окситоцину
Ѕрехн€ на благо можлива п≥д впливом окситоцину
 Ѕрехн€ на благо можлива п≥д впливом окситоцину

Ќещодавно команда вчених встановила, що гормон окситоцин, €кий допомагаЇ нам встановлювати т≥сн≥ зв'€зки з протилежною статтю, також допомагаЇ брехати, €кщо ц€ брехн€ на спас≥нн€.

як ви€вилос€, гормон окситоцин також працюЇ €к нейропередатчиr. ѕри високому р≥вн≥ окситоцину ми про€вл€Їмо сп≥вчутт€ до людей ≥ дов≥ру. ¬≥н знижуЇ показники соц≥альноњ тривожност≥ ≥ робить менш гострою реакц≥ю страху.

√рунтуючись на цьому в≥дкритт≥, фах≥вц≥ вир≥шили досл≥дити питанн€ етичност≥ прийн€тт€ р≥шень ≥ механ≥зми брехн≥. ¬ експеримент≥ вз€ли участь 60 чолов≥к≥в, €ким давали або окситоцин, або плацебо. ѕот≥м вс≥х учасник≥в розбили на групи по три людини ≥ поставили завданн€ - вгадати, що випаде: Ђорелї або Ђрешкаї за 10 кидк≥в монети. якщо учасник правильно вгадував, це приносило б≥льше грошей його команд≥. ¬с≥ отриман≥ грош≥ д≥лилис€ м≥ж членами групи, але розпов≥сти про результат кидка потр≥бно було самост≥йно.

” результат≥ досл≥дники встановили, що люди част≥ше обманювали, €кщо приймали окситоцин. ќкситоцин в≥дпов≥даЇ за зв'€зок з групою, а тому, най≥мов≥рн≥ше, ц€ брехн€ була на благо. ¬иходить, що вона не носила аморальний характер з точки зору захисту ≥нтерес≥в групи.


27.11.2015