„аст≥ спалахи гн≥ву доведуть до ≥нфаркту
„аст≥ спалахи гн≥ву доведуть до ≥нфаркту
„аст≥ спалахи гн≥ву доведуть до ≥нфаркту

як часто в житт≥ виникають моменти, коли в≥дчутт€ роздратуванн€ буквально захльостуЇ! ” той же час американськ≥ вчен≥ прийшли до висновку, що напади драт≥вливост≥ - це попередники ≥нфаркту, а також вони можуть прискорити його розвиток.

¬чен≥ ≥дентиф≥кували небезпеку двогодинного пер≥оду п≥сл€ спалаху гн≥ву, насл≥дком €кого Ї п≥двищенн€ ризику ≥нфаркту.

ўоб зрозум≥ти зв'€зок м≥ж нападом гн≥ву ≥ ≥нфарктом, потр≥бн≥ додатков≥ досл≥дженн€.

¬чен≥ в≥дзначають, що головну групу ризику становл€ть люди, €к≥ ран≥ше вже мали серцево-судинн≥ захворюванн€. Ѕуло проведено дев'€ть досл≥джень, в €ких брали участь тис€ч≥ людей, за даними €ких, прот€гом двох годин п≥сл€ нападу гн≥ву ризик ≥нфаркту зростаЇ в п'€ть раз≥в, а ризик ≥нсульту - в три рази.

” той же час ≥мов≥рн≥сть отриманн€ ≥нфаркту п≥сл€ одиничного нападу гн≥ву на р≥вн≥ населенн€ довол≥ низька. јле серед тих, у кого п≥двищена в≥рог≥дн≥сть серцево-судинних захворювань, ≥ хто приблизно раз на м≥с€ць в≥дчуваЇспалах гн≥ву, можливий один додатковий ≥нфаркт на р≥к.

—еред дес€тка тис€ч людей з високим ризиком серцево-судинних захворювань можлив≥сть отриманн€ ≥нфаркту п≥двищуЇтьс€ в 4 рази. ѕри цьому ризик ≥нфаркту - сумарний. “обто у людей ≥з запальним норовом ймов≥рн≥сть розвитку ≥нфаркту набагато вище.

ƒосл≥дники спрогнозували, що п'€ть спалах≥в гн≥ву в день можуть привести до майже 160 додаткових ≥нфаркт≥в на 10 людей людей з низьким ризиком серцево-судинних захворювань в р≥к ≥ до 657 додаткових ≥нфаркт≥в серед людей з високим ризиком серцевих захворювань.

≈ксперти поки що не з'€сували, чому ≥ чим саме спалахи гн≥ву небезпечн≥. ¬они в≥дзначають, що роздратуванн€ необов'€зково викликаЇ хвороби серц€, але стверджують, що хрон≥чний стрес може спри€ти розвитку ≥нфаркту. ¬с€ справа в тому, що стрес провокуЇ п≥двищенн€ кров'€ного тиску, часто це в≥дбуваЇтьс€ через те, що люди намагаютьс€ побороти стрес за допомогою цигарок чи алкоголю.

ƒана ситуац≥€ змушуЇ вчених вивчати стратег≥њ, €к≥ полегшують стрес, наприклад, йога.

“обто дуже важлив≥ способи, €кими людина намагаЇтьс€ боротис€ з≥ стресом ≥ випустити пару п≥сл€ напруженого дн€.