’олестерин впливаЇ на розумов≥ зд≥бност≥
’олестерин впливаЇ на розумов≥ зд≥бност≥
’олестерин впливаЇ на розумов≥ зд≥бност≥

—уперечки про те, шк≥дливий холестерин дл€ здоров'€ чи н≥, ведутьс€ вченими багатьох крањн прот€гом не одного року. јле колись нав≥ть €йц€ вважали мало не отрутою дл€ орган≥зму через те, що в них був ви€влений холестерин. јле через де€кий час п≥сл€ р€ду досл≥джень медики стали говорити про те, що без холестерину орган≥зму не об≥йтис€, оск≥льки в≥н бере активну участь у р≥зних процесах життЇд≥€льност≥ орган≥зму.

ќднак тепер з'€вилас€ нова ≥нформац≥€, озвучена вченими з Ќац≥онального ≥нституту здоров'€ ≥ медичних досл≥джень в ѕариж≥, €ка знову вносить сумн≥ви про користь холестерину.

“епер вчен≥ стверджують, що холестерин ≥ високий артер≥альний тиск Ї додатковими факторами ризику зниженн€ когн≥тивних зд≥бностей, тобто пам'€т≥ ≥ лог≥чного мисленн€.  р≥м того, вони провокують розвиток серцево-судинних захворювань.

≤ хоча досл≥дженн€ були проведен≥ досить в короткий терм≥н, сумн≥в≥в вони не викликають, оск≥льки учасник≥в досл≥дженн€ було близько 5 тис€ч добровольц≥в ≥з середн≥м в≥ком 60 рок≥в.

ƒостов≥рн≥сть досл≥джень була п≥дтверджена, але що робити з холестерином, н≥хто так ≥ не сказав. ћожливо, оч≥куЇтьс€ в≥дпов≥дна реакц≥€ фах≥вц≥в-д≥Їтолог≥в. ѕоки вчен≥ не д≥йшли до сп≥льноњ думки в даному питанн≥, краще обмежити вживанн€ продукт≥в, багатих холестерином. јбо навпаки?


22.11.2015