ƒеф≥цит сну небезпечний дл€ мозку
ƒеф≥цит сну небезпечний дл€ мозку
 ƒеф≥цит сну небезпечний дл€ мозку

—тудентам на зам≥тку - безсонна н≥ч р≥вносильна струсу мозку. “акий висновок зробили вчен≥ п≥сл€ р€ду досл≥джень.

”сього одна н≥ч без сну веде до того, що к≥льк≥сть х≥м≥чних компонент≥в, €к≥ виробл€ютьс€ при травм≥ голови, зб≥льшуЇтьс€, а кл≥тини мозку починають масово гинути.

–обота нашого орган≥зму повн≥стю управл€Їтьс€ головним мозком. ѕричому багато процес≥в в ньому не контролюютьс€ св≥дом≥стю людини. јле й усв≥домлен≥ ≥ неусв≥домлен≥ процеси можлив≥ завд€ки робот≥ величезноњ безл≥ч≥ нейрон≥в, €к≥ об'Їднуютьс€ м≥ж собою за допомогою синаптичних зв'€зк≥в.

јле вчен≥ довели, що деф≥цит сну швидко викликаЇ загибель величезноњ к≥лькост≥ нейрон≥в, що позначаЇтьс€ на функц≥онуванн≥ всього орган≥зму - це ≥ концентрац≥€ уваги, ≥ неспанн€, ≥ здатн≥сть до запам'€товуванн€ новоњ ≥нформац≥њ, ≥ емоц≥йн≥ реакц≥њ ≥ когн≥тивн≥ функц≥њ.

јвтори досл≥дженн€ пом≥тили, що на т≥й стад≥њ експерименту, коли моделювалос€ хрон≥чне недосипанн€, у мишей р≥зко знижувалас€ виробленн€ нейронами мозку захисного б≥лка-антиоксиданту, €кий захищав нейрони в≥д окислювального стресу, викликаного надм≥рним навантаженн€м. ¬же через 7 д≥б такого режиму число нейрон≥в в блакитн≥й пл€м≥ гризун≥в зменшувалас€ на 25%.

Ѕагато хто з нас вважаЇ, що зум≥ють зробити б≥льше, €кщо стануть економити на сн≥, а у вих≥дн≥ дн≥ можна буде в≥д≥спатис€. јле в такому випадку компенсац≥€ буде лише частковою, що рано чи п≥зно позначитьс€ на здоров'њ.


18.11.2015