Ћюдству загрожуЇ недоумство!
 Ћюдству загрожуЇ недоумство!

¬чен≥ вважають, що в найближч≥ дес€тил≥тт€ земне населенн€ з≥ткнетьс€ з черговою Ђеп≥дем≥Їюї - старечим недоумством (деменц≥Їю). ” груп≥ ризику опин€тьс€ люди з низьким ≥ середн≥м доходом, за за€вою ¬сесв≥тньоњ орган≥зац≥њ здоров'€.

«а медичними прогнозами, до 2030 року к≥льк≥сть пац≥Їнт≥в з деменц≥Їю подвоњтьс€ з 35,6 до 65,7 м≥льйон≥в чолов≥к. ўе складн≥шою ситуац≥€ стане до 2050 року, коли р≥вень захворюваност≥ дос€гне 115, 4 м≥льйони людей.

” наш≥ дн≥ л≥куванн€ деменц≥њ обходитьс€ св≥ту в б≥льш н≥ж у 460 млрд. Ївро на р≥к. ÷е витрати на соц≥альну допомогу та охорону здоров'€, а також економ≥чн≥ втрати, пов'€зан≥ з непрацездатн≥стю цих пац≥Їнт≥в ≥ членами с≥м'њ, €к≥ догл€дають за ними.

—ьогодн≥ всього в≥с≥м крањн розробили нац≥ональн≥ програми проф≥лактики старечого недоумства. ƒл€ вир≥шенн€ ц≥Їњ проблеми ¬ќќ« рекомендуЇ медичним службам вс≥х крањн реал≥зовувати програми, спр€мован≥ на пол≥пшенн€ ранньоњ д≥агностики та п≥двищенн€ об≥знаност≥ населенн€ про дану хворобу, забезпеченн€ належного догл€ду за хворими. √оловною проблемою деменц≥њ вчен≥ вважають несвоЇчасну д≥агностику в б≥льшост≥ випадк≥в. Ќаступною важливою проблемою Ї розвиток псих≥чних розлад≥в у член≥в с≥м'њ хворого, коли у самих оп≥кун≥в розвиваЇтьс€ депрес≥€ ≥ тривога або з'€вл€ютьс€ ф≥зичн≥ проблеми з≥ здоров'€м.