як ми вбиваЇмо наш≥ нирки?
як ми вбиваЇмо наш≥ нирки?

Ќирки в нашому орган≥зм≥ виконують роль ф≥льтра - вони очищають кров в≥д р≥зних токсин≥в, м≥кроб≥в та ≥нфекц≥й.  р≥м того, нирки регулюють водно-сольовий баланс, кров'€ний тиск ≥ виробництво червоних кров'€них т≥лець.

Ќа жаль, багато людей недооц≥нюють цей важливий орган ≥ попросту вбивають њх. Ѕ≥льше того, б≥льшост≥ добре знайом≥ шк≥длив≥ звички, €к≥ шкод€ть ниркам, але мало хто прагне позбутис€ њх.

јлкоголь ≥ кур≥нн€

ѕро шкоду алкоголю та кур≥нн€ сказано чимало. ÷€ шк≥длива звичка також негативно позначаЇтьс€ на робот≥ нирок, так €к њм доводитьс€ справл€тис€ з величезною к≥льк≥стю токсичних речовин, що надход€ть в орган≥зм.

Ќедосипанн€

Ќедол≥к сну шк≥дливий дл€ нирок тому, що саме вноч≥ оновлюЇтьс€ њх тканина. якщо пост≥йно недосипати, то цей процес не завершуЇтьс€, що може призвести до порушенн€ роботи нирок.

 офењн у великих к≥лькост€х

ƒо реч≥, це може бути одн≥Їю з причин безсонн€. ” великих к≥лькост€х кофењн шк≥дливий дл€ всього орган≥зму в ц≥лому, а особливо дл€ нирок. ¬≥н маЇ сильну сечог≥нну д≥ю, зневоднюЇ орган≥зм, змушуЇ нирки працювати в холосту, що створюЇ зайве навантаженн€ на них.

ћалорухливий спос≥б житт€

ѕри сид€ч≥й робот≥ в нирках можуть виникати заст≥йн≥ €вища. ўоб в≥дновити правильну циркул€ц≥ю кров≥, потр≥бно щогодини робити невелику зар€дку. –егул€рн≥ ф≥зичн≥ вправи вр€тують в≥д утворенн€ камен≥в у нирках.

ƒеф≥цит в≥там≥ну ¬6

ƒл€ нормальноњ роботи нирок щодн€ необх≥дно вживати в середньому 1,3 мл в≥там≥ну ¬6. ¬≥н м≥ститьс€ в риб≥, птиц≥, картопл≥, багатьох фруктах, кр≥м цитрусових.

ЌесвоЇчасне спорожненн€ сечового м≥хура

ѕост≥йне утриманн€ сеч≥ в сечовому м≥хур≥ загрожуЇ нирковою недостатн≥стю та нетриманн€м. “ому варто в≥дразу прислухатис€ до сигнал≥в сечового м≥хура.

Ќадлишок натр≥ю

¬ основному, натр≥й наш орган≥зм отримуЇ з кухонноњ сол≥. јле €кщо зловживати нею, то нирки не зможуть нормально регулювати водно-сольовий баланс. ƒобова норма сол≥ дл€ дорослоњ людини - 5-6 г.

«ловживанн€ д≥Їтами

ƒ≥Їти, €к≥ випалюють з орган≥зму жир, оголюють нирки ≥ позбавл€ють њх захисту. ” результат≥ на нирки обрушуЇтьс€ подв≥йний удар: вони ф≥льтрують кров з порушеним балансом ≥ не отримують корисн≥ речовини.

Ќестача води

ƒл€ нормального функц≥онуванн€ нирок, €к ≥ ≥нших орган≥в, необх≥дно пити достатню к≥льк≥сть води. ¬ода вимиваЇ токсини ≥ шк≥длив≥ речовини з орган≥зму.

Ќадлишок б≥лка

Ќа в≥дм≥ну в≥д жир≥в, б≥лок не може накопичуватис€ в орган≥зм≥, а тому зб≥льшуЇ навантаженн€ на нирки. якщо нирки не справл€ютьс€ з виведенн€м б≥лка, то в них утворюютьс€ камен≥.

04.11.2015