«осередитис€ допоможе медитац≥€!
«осередитис€ допоможе медитац≥€!
«осередитис€ допоможе медитац≥€!

—учасне житт€ наповнене стресами ≥ переживанн€ми, €к≥ заважають зосередитис€ в потр≥бний момент. Ќещодавно вчен≥ встановили, що сконцентруватис€ на чомусь допомагаЇ медитац≥€. Ѕ≥льш ранн≥ експерименти довели, що медитативн≥ практики актив≥зують д≥л€нки мозку, в≥дпов≥дальн≥ за увагу ≥ концентрац≥ю. јле щоб результат був пом≥тний, потр≥бн≥ тривал≥ тренуванн€.

јмериканськ≥ фах≥вц≥ з ”н≥верситету ѕаттерсона ви€вили, що дл€ п≥двищенн€ пильност≥ достатньо 20 хвилин медитац≥њ на день.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь дв≥ групи студент≥в. ќдна з них прот€гом 4 дн≥в виконувала 20-хвилинн≥ вправи медитативноњ практики на уважн≥сть, ≥нш≥й груп≥ в цей час читали вголос. ѕо зак≥нченн≥ експерименту через 4 дн≥ учасники обох груп пройшли р€д тест≥в на уважн≥сть, запам'€товуванн€ ≥ зорове сприйн€тт€. ” результат≥ ви€вилос€, що результати тих, хто медитував, ви€вилис€ вищими, н≥ж у тих, кому читали книгу. ƒане досл≥дженн€ ще раз довело, що наш мозок здатний зм≥нюватис€ п≥д впливом медитац≥њ.

ƒл€ перев≥рки спробуйте виконати одну вправу. –озслабтес€, закрийте оч≥ ≥ просто сконцентруйте свою увагу на диханн≥. якщо думки в≥дв≥дують в цей момент ваш мозок, в≥дзначайте њх ≥ ... в≥дпускайте. «нову сконцентруйтес€ на диханн≥. ÷€ вправа допоможе позбутис€ негативних думок ≥ навчить керувати емоц≥€ми.

«апам'€тайте, що головне в медитац≥њ - не тривал≥сть тренуванн€, а вм≥нн€ зосередитис€ ≥ в≥двол≥ктис€ в≥д повс€кденних турбот, хоч на к≥лька хвилин.


30.10.2015