Ћ≥тн≥х людей вбиваЇ самотн≥сть
Ћ≥тн≥х людей вбиваЇ самотн≥сть
Ћ≥тн≥х людей вбиваЇ самотн≥сть

ќдн≥Їю з причин смертей серед л≥тн≥х людей вчен≥ вважають самотн≥сть. —оц≥альна ≥зол€ц≥€ руйн≥вно впливаЇ не т≥льки на псих≥ку, але й на ф≥з≥олог≥ю людини. Ѕ≥льше того, в≥дбуваЇтьс€ це нав≥ть у тому випадку, €кщо людина не в≥дчуваЇ себе самотньою.

“акий висновок зробили вчен≥ з ”н≥верситетського коледжу Ћондона п≥сл€ семир≥чного досл≥дженн€ за участю 65 тис€ч людей старше 52 рок≥в.

Ћ≥кар≥ вже давно визначили, що самотн≥сть загрожуЇ здоров'ю ≥ життю. јле тепер њх висновки поповнилис€ твердженн€м, що скороченн€ соц≥альних контакт≥в негативно впливаЇ також на тривал≥сть житт€.

„асто ми ототожнюЇмо пон€тт€ самотн≥сть ≥ соц≥альна ≥зол€ц≥€. јле недол≥к соц≥альноњ активност≥, сп≥лкуванн€ з родичами, друз€ми, колегами запод≥юЇ здоров'ю шкоду незалежно в≥д того, почуваЇтьс€ людина самотньою чи н≥.

–езультати досл≥дженн€ показали, що соц≥альне сам≥тництво зб≥льшувало смертн≥сть серед респондент≥в на 26%. ÷≥ показники дали п≥дстави вченим вважати важливою п≥дтримку соц≥альних контакт≥в з оточуючими. ∆итт€ поза сусп≥льством особливо небезпечне дл€ л≥тн≥х людей, ≥ њхн≥ близьк≥ повинн≥ докласти вс≥х зусиль, щоб полегшити њх самотн≥сть.


27.10.2015