√оњтис€ ранам допомагаЇ п≥т?
√оњтис€ ранам допомагаЇ п≥т?
√оњтис€ ранам допомагаЇ п≥т?

Ќаша шк≥ра маЇ м≥льйони залоз, €к≥ виробл€ють п≥т. “ак наш орган≥зм захищаЇтьс€ в≥д перегр≥ванн€ при ≥нтенсивному тренуванн≥ або в спеку. ¬чен≥ встановили, що потов≥ залози також вкрай важлив≥ дл€ загоЇнн€ ран.

ƒосл≥дники визначили, що залози беруть участь безпосередньо в забезпеченн≥ кл≥тин спец≥ально в загоЇнн≥ ран: подр€пин, оп≥к≥в, виразок.

¬чен≥ говор€ть, що виразки на шк≥р≥, в тому числ≥ викликан≥ д≥абетом та ≥нш≥ незагойн≥, виступають серйозною проблемою. Ќа л≥куванн€ хрон≥чних ран йдуть дес€тки м≥ль€рд≥в долар≥в, ≥ витрати ц≥ продовжують рости.

“епер фах≥вц≥ вважають, що зум≥ли знайти один з найголовн≥ших шл€х≥в до л≥куванн€. Ќими був визначений механ≥зм загоЇнн€ ран за участю потових залоз. –ан≥ше вважалос€, що нов≥ кл≥тини шк≥ри з'€вл€ютьс€ безпосередньо з волос€них цибулин ≥ непошкоджених д≥л€нок шк≥ри б≥л€ рани. ќднак в ход≥ досл≥дженн€ було ви€влено, що екзокринн≥ потов≥ залози в соб≥ можуть м≥стити резерв стовбурових дорослих кл≥тин, що спри€ють загоЇнню ран.

¬чен≥ вважають, що це в≥дкритт€ ун≥кально, адже ран≥ше н≥хто не звертав уваги на потов≥ залози, тому що на шк≥р≥ п≥ддосл≥дних тварин вони в≥дсутн≥. јле ви€вилос€, що людська шк≥ра в≥дновлюЇтьс€ абсолютно особливим чином, в≥дм≥нним в≥д ссавц≥в. ѕотов≥ залози показали св≥й регенеративний потенц≥ал, €кий ви€вивс€ одним з найб≥льших секрет≥в людського орган≥зму. “епер на основ≥ отриманих результат≥в учен≥ спод≥ваютьс€ розробити абсолютно новий метод л≥куванн€ ≥ загоЇнн€ ран.