як впоратис€ з кризою середнього в≥ку?
як впоратис€ з кризою середнього в≥ку?
як впоратис€ з кризою середнього в≥ку?

„ому ближче до 40 рок≥в людину част≥ше в≥дв≥дують думки про те, що житт€ швидкоплинне, краса в'€не, а щаслива молод≥сть загублена безповоротно? ¬с€ справа в криз≥ середнього в≥ку, €ка в т≥й чи ≥нш≥й м≥р≥ наздоган€Ї кожного.

ќсобливо бол≥сна думка про те, чи правильно прожит≥ минул≥ роки. —трах перед майбутн≥м ≥ в≥дчутт€ незадоволеност≥ може стати причиною депрес≥њ, €к у чолов≥к≥в, так ≥ у ж≥нок середнього в≥ку. ≤ нав≥ть вдала кар'Їра, благополучне с≥мейне житт€ не можуть уберегти в≥д цього стану.

„асто люди, намагаючись зм≥нити звичн≥ умови, вчин€ють непередбачуван≥ вчинки, €к≥ можуть зруйнувати все нажите ≥ усталене.

ѕсихологи кажуть, що криза середнього в≥ку - це черговий етап, психолог≥чна в≥кова криза в ц≥лому, коли внутр≥шньо порушуЇтьс€ емоц≥йний баланс.

¬же у зр≥лому в≥ц≥ вс≥ ми перегл€даЇмо своњ ц≥л≥ ≥ критично оц≥нюЇмо те, чого дос€гли в житт≥ до цього часу. Ќа жаль, така переоц≥нка дуже часто призводить до розум≥нн€ того, що Ђжитт€ пролет≥ло безглуздо, а час загубленої.  р≥м того, турбуЇ спаданн€ ф≥зичних сил, життЇвоњ енерг≥њ, зниженн€ сексуальноњ привабливост≥. ƒо цього моменту, €к правило, приходить усв≥домленн€ розб≥жност≥ м≥ж мр≥€ми, поставленими ц≥л€ми ≥ реальним становищем. Ќагн≥танн€ таких думок веде до невротичних розлад≥в, €к≥ й св≥дчать про настанн€ кризи.

«вичайно, допомогти порадою в такому положенн≥ можуть т≥, хто вже пройшов це в≥кове випробуванн€, але €кщо криза середнього в≥ку переростаЇ в депрес≥ю ≥ руйнуЇтьс€ житт€, справжню допомогу треба шукати у психолога.

—имптоми кризи середнього в≥ку

- ѕан≥чний страх перед стар≥стю

- Ѕажанн€ порвати з чолов≥ком/дружиною

- Ќезадоволен≥сть роботою

- ѕор≥вн€нн€ себе з б≥льш молодими

- ѕесим≥стичний погл€д у майбутнЇ

як вийти з кризи?

1. —л≥дкуйте за своњм зовн≥шн≥м вигл€дом ≥ ф≥зичною формою!

«араз просто необх≥дно нав≥ть через Ђне хочуї прид≥л€ти увагу своњй зовн≥шност≥ ≥ самопочуттю. ћак≥€ж, зач≥ска, спа-процедури, зан€тт€ ф≥тнесом - щодн€ знаходьте пару годин на ц≥ процедури. ÷е допоможе вам зрозум≥ти, що  зморшки, €к≥ з'€вилис€, - це не так вже страшно, а нав≥ть сол≥дно.

2. —п≥лкуйтес€ €комога б≥льше!

ѕ≥ти в себе - саме нерозумне в сформован≥й ситуац≥њ. якщо будете годинами копатис€ в соб≥, ризикуЇте пог≥ршити депресивний стан. Ќамагайтес€ б≥льше сп≥лкуватис€ з членами с≥м'њ, друз€ми, колегами, проводьте разом час вдома, на природ≥, в подорожах. Ћюбов ≥ повага оточуючих змус€ть вас зрозум≥ти, що все не так вже погано!

3. ∆ен≥ть думки про минуле!

ўасливе минуле може викликати у вас б≥ль, але думайте краще про щасливе майбутнЇ, €ке чекаЇ вас попереду. ѕам'€тайте, що обертаючись назад, ви втрачаЇте сотн≥ можливостей в сьогоденн≥.

4. ÷≥нуйте своњх коханих!

Ќе в≥двертайтесь в≥д своњх партнер≥в. Ћюбов ≥ увага з боку близькоњ людини - €краз те, що Ђдоктор прописавї.

5. —клад≥ть план на п'€тир≥чку!

”€в≥ть соб≥ своЇ житт€ на п'€ть рок≥в вперед. ”€вл€йте нав≥ть те, що здаЇтьс€ нереальним. ”€в≥ть, що ви абсолютно щаслив≥ ≥ залишайтес€ в цьому стан≥ вже сьогодн≥.

6. —приймайте ситуац≥ю по-≥ншому!

” вашому житт≥ настав переломний момент, п≥сл€ €кого вас €вно чекаЇ щось хороше. —аме так думайте про свою кризу. ∆ен≥ть в≥д себе сумн≥ думки, перечекайте важкий час, а дал≥ буде т≥льки краще.