7 правил житт€ дл€ г≥пертон≥к≥в
7 правил житт€ дл€ г≥пертон≥к≥в
7 правил житт€ дл€ г≥пертон≥к≥в

ѕ≥двищений артер≥альний тиск (г≥пертон≥€) в останн≥ роки стаЇ найпоширен≥шою причиною серцевих напад≥в, ≥нсульт≥в та ≥нфаркт≥в. ўоб тримати г≥пертон≥ю у вузд≥, фах≥вц≥ рекомендують дотримуватис€ де€к≥их рекомендац≥й.

1. –егул€рн≥ пом≥рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€

ўодн€ сл≥д гул€ти на св≥жому пов≥тр≥ прот€гом п≥вгодини. ƒодатково треба займатис€ ф≥зичними вправами вдома або в зал≥ п≥д нагл€дом л≥кар€.

2. —л≥дкуйте за диханн€м

“ут допоможуть зан€тт€ йогою або медитац≥Їю, п≥д час €ких ≥нструктор навчить вас техн≥ц≥ правильного диханн€ в будь-€к≥й ситуац≥њ.

3. «багаченн€ кал≥Їм

¬ключ≥ть у св≥й рац≥он фрукти та овоч≥, багат≥ кал≥Їм, - картопл€, пом≥дори, апельсиновий с≥к, банани, груш≥, родзинки.

4. ћенше сол≥

ƒл€ нас звично приправл€ти њжу с≥ллю, але с≥ль затримуЇ в орган≥зм≥ вологу, що провокуЇ п≥двищенн€ тиску. ѕриправл€ти њжу можна також лаймом, часником, перцем ≥ багатьма ≥ншими спец≥€ми ≥ травами.

5. „орний шоколад

Ќезважаючи на суперечливе в≥дношенн€ медик≥в до чорного шоколаду, його варто полюбити г≥пертон≥кам. ÷ей продукт багатий флавонолами - речовинами, €к≥ робл€ть ст≥нки судин б≥льш еластичними. јле вибирайте шоколад, в €кому вм≥ст какао становить не менше 70%.

6. ¬≥дмовтес€ в≥д алкоголю

≈ксперти вважають, що вживанн€ одноњ столовоњ ложки червоного вина в день благотворно впливаЇ на здоров'€. јле €кщо ваша доза алкоголю значно перевищуЇ рекомендовану, чекайте проблем з≥ здоров'€м.

7. ѕолюб≥ть трав'€н≥ чањ

Ѕагато трав'€них чањв, в тому числ≥ зелений чай ≥ чай з китайськоњ тро€нди (г≥б≥скуса), в≥дом≥ своњми л≥кувальними властивост€ми, серед €ких ≥ здатн≥сть нормал≥зувати тиск.