—пос≥б житт€ батьк≥в впливаЇ на здоров'€ майбутнього малюка
—пос≥б житт€ батьк≥в впливаЇ на здоров'€ майбутнього малюка
—пос≥б житт€ батьк≥в впливаЇ на здоров'€ майбутнього малюка

≤снуЇ багато фактор≥в, €к≥ впливають на здоров'€ майбутньоњ дитини. Ќещодавно американськ≥ та канадськ≥ вчен≥ встановили, що спос≥б житт€ ≥ харчуванн€ батька грають не останню роль у розвитку дитини.

–ан≥ше було прийн€то вважати, що на розвиток плода б≥льший вплив маЇ рац≥он ваг≥тноњ ж≥нки. ¬становлено, що в орган≥зм≥ майбутньоњ ж≥нки повинен бути достатн≥й р≥вень в≥там≥ну ¬9, €кий м≥ститьс€ в м'€с≥, листових овочах, фруктах ≥ злакових. —татистика показуЇ, що близько 3% д≥тей народжуютьс€ з дефектами, причина €ких в половин≥ випадк≥в не встановлена. ¬чен≥ вважають, що всьому виною недол≥к в≥там≥ну ¬9.

як показали досл≥дженн€, дл€ майбутн≥х батьк≥в вм≥ст цього в≥там≥ну також важливий. “ак, повн≥ чолов≥ки, €к≥ неправильно харчуютьс€, можуть неефективно засвоювати в≥там≥н ¬9, що впливаЇ на €к≥сть сперми.

≈ксперимент над гризунами показав, що €кщо в рац≥он≥ самц≥в низький вм≥ст в≥там≥ну ¬9, це п≥двищуЇ ризик розвитку вроджених дефект≥в. ќбстеживши потомство, отримане в≥д таких самц≥в, було встановлено, що приблизно 4% мишей мають вади розвитку. ќднак поки що ще не встановлена ≥деальне дозуванн€ в≥там≥ну.

” ход≥ досл≥джень було в≥дзначено, що сперматозоњди збер≥гають у соб≥ ≥стор≥ю не т≥льки характеру харчуванн€, а й способу житт€ чолов≥ка. ” результат≥ в≥дбуваЇтьс€ перепрограмуванн€ генотипу, що передаЇтьс€ майбутн≥й дитин≥. јмериканськ≥ вчен≥ шл€хом досл≥джень довели, що генотип людини може зм≥нитис€ в залежност≥ в≥д способу житт€. “ака ≥нформац≥€ важлива дл€ визначенн€ ризик≥в р≥зних захворювань.

–ан≥ше вчен≥ вважали, що здоров'€ та розвиток дитини визначаютьс€ генами ≥ навколишн≥м середовищем, але тепер вони стверджують, що велику роль у цьому в≥д≥грають фактори навколишнього середовища батьк≥в ще до народженн€ дитини. “аким чином, вчен≥ зробили висновок, що нащадки можуть успадкувати Ђстиль житт€ї не т≥льки матер≥, але ≥ батька, з €ким нав≥ть н≥коли не контактували.

ўоб бути впевненими у здоров'њ майбутньоњ дитини, л≥кар≥ наст≥йно рекомендують потенц≥йним батькам пройти проф≥лактичний огл€д у л≥кар≥в, зокрема у генетика. Ќе забудьте також задовго до зачатт€ про здоровий спос≥б житт€, рац≥ональне харчуванн€, в≥дмовтес€ в≥д алкоголю та кур≥нн€.


06.10.2015