ѕо Ђм≥кробномуї сл≥ду можна встановити особу людини
ѕо Ђм≥кробномуї сл≥ду можна встановити особу людини
ѕо Ђм≥кробномуї сл≥ду можна встановити особу людини
Ѕактер≥њ Ї нев≥д'Їмними супутниками нашого житт€, засел€ючись в нас ≥ навколо нас. Ќещодавно вчен≥ з'€сували, що м≥кроби також оточують людину невидимою хмарою. Ѕуло встановлено ≥ те, що кожному властивий ≥ндив≥дуальний наб≥р бактер≥й, а сл≥д в≥д нього залишаЇтьс€ в пов≥тр≥ ще к≥лька годин.

як в≥домо, бактер≥њ, €к корисн≥, так ≥ шк≥длив≥, пост≥йно знаход€тьс€ в т≥сному зв'€зку з людиною. ¬с≥ вони важлив≥ ≥ виконують певн≥ функц≥њ: забезпеченн€ нормальноњ роботи травноњ системи, п≥двищенн€ ≥мунного захисту орган≥зму.
јмериканськ≥ вчен≥ в≥с≥м рок≥в тому запустили проект Ђћ≥кроб≥ом людиниї дл€ ретельного вивченн€ бактер≥й, що живуть в т≥сному зв'€зку з людиною. ”часниками досл≥дженн€ стали 200 здорових ос≥б, у €ких були вз€т≥ зразки м≥кроорган≥зм≥в з р≥зних д≥л€нок т≥ла ≥ внутр≥шн≥х орган≥в.

” результат≥ ви€вилос€, що людина Ї нос≥Їм б≥льш 10 тис€ч бактер≥й, в основному корисних чи нешк≥дливих. јле ≥ патогенн≥ орган≥зми знаход€тьс€ в т≥сному контакт≥ з людиною. “ак, наприклад, на носов≥й хустинц≥ був знайдений золотистий стаф≥локок, €кий при ослабленн≥ ≥мун≥тету провокуЇ двостороннЇ запаленн€ леген≥в.

”ченими також була складена карта проживанн€ м≥кроорган≥зм≥в на т≥л≥ людини. ¬и€вилос€, що найб≥льше бактер≥й живе в носов≥й порожнин≥, слухових проходах, волосс≥, нижньому кишечнику, ступн€х ≥ долон€х, а найменше, €к не дивно, - в ротов≥й порожнин≥.
Ќаступним етапом стало визначенн€ вченими того, €к≥ бактер≥њ живуть навколо людини.

¬ експеримент≥ вз€ло участь 11 ос≥б в≥д 20 до 32 рок≥в, €к≥ не страждають €кими-небудь хрон≥чними захворюванн€ми. ”мовою стало те, що за 4 м≥с€ц≥ до початку експерименту учасники не повинн≥ були приймати будь-€к≥ л≥ки.

ѕ≥д час експерименту учасники повинн≥ були знаходитис€ в пров≥трюван≥й к≥мнат≥. ” першому випадку пов≥тр€ надходило з сус≥днього прим≥щенн€, у другому - з вулиц≥.

” першому випадку кожен учасник перебував у к≥мнат≥ 4 години, пот≥м ненадовго виходив ≥ знову повертавс€ на 2 години. ” другому випадку учасника запускали в к≥мнату на 1,5 години 3 рази.

 ожного разу п≥сл€ виходу учасника з к≥мнати бралис€ проби пов≥тр€ ≥ пилу з поверхн≥ ст≥н, мебл≥в. ¬сього було вз€то понад 300 проб, в €ких ви€вили тис€ч≥ бактер≥й в самих р≥зних комб≥нац≥€х.

” першому випадку вчен≥ хот≥ли д≥знатис€, чи Ї навколо людини м≥кроорган≥зми ≥ чи залишаютьс€ вони в пов≥тр≥. ” результат≥ вчен≥ з'€сували, що кожн≥й людин≥ властивий ≥ндив≥дуальний наб≥р бактер≥й, €к≥ витали в пров≥трюваному прим≥щенн≥ 4 години п≥сл€ того, €к людина покинула його. ћ≥кробна хмара, в основному, складаЇтьс€ з лактобактер≥й, пептострептокок≥в, стрептокок≥в, б≥ф≥добактер≥й ≥ стаф≥локок≥в.

Ѕ≥льше того, вчен≥ встановили, що по сл≥ду бактер≥й можна визначити статеву приналежн≥сть. “ак, велика к≥льк≥сть лактобактер≥й було ви€влено в ж≥ноч≥й м≥кробн≥й хмар≥.

Ќаступне досл≥дженн€ було покликане встановити, наск≥льки ≥ндив≥дуальною Ї ц€ хмара. ” результат≥ вчен≥ встановили, що одн≥ й т≥ ж бактер≥њ оточують вс≥х людей, але от сп≥вв≥дношенн€ цих бактер≥й у кожного ун≥кальне.

“аким чином, вчен≥ стверджують, що по сл≥ду бактер≥й можна встановити нав≥ть особист≥сть людини.