„им корисний бруд дл€ дитини?
„им корисний бруд дл€ дитини?
„им корисний бруд дл€ дитини?

Ѕагато батьк≥в завжди переживають, щоб њхн≥й малюк, граючись у двор≥, що не нахапавс€ бруду. јдже вс≥м в≥домо, €к маленьк≥ д≥ти, про€вл€ючи ц≥кав≥сть, т€гнуть все до рота. ≤ д≥йсно, €ких т≥льки м≥кроб≥в не зустр≥неш в п≥сочниц≥! ќднак результати нового досл≥дженн€ показали, що контакт з брудом допоможе д≥т€м залишатис€ здоровими в довгостроков≥й перспектив≥.

ћедики давно пом≥тили, що с≥льськ≥ д≥ти в≥др≥зн€ютьс€ п≥двищеною ≥мунною системою, вони р≥дше хвор≥ють такими захворюванн€ми €к астма, алерг≥€ ≥ р≥зн≥ запальн≥ захворюванн€.

‘ах≥вц≥ стверджують, що д≥т€м необх≥дно бруднитис€! Ќа р≥вн≥ ≥нстинкт≥в це розум≥ють вс≥ д≥ти, але б≥льш≥сть батьк≥в все одно намагаютьс€ вберегти дит€ в≥д бруду.

ƒонедавна л≥кар≥ не могли зрозум≥ти принцип роботи дит€чого ≥мун≥тету, €кий зазнаЇ атаку бактер≥й з вуличного бруду. јле нов≥ досл≥дженн€ надали б≥олог≥чне по€сненн€ ц≥Їй г≥г≥Їн≥чн≥й г≥потез≥. ” ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ довели, що вплив м≥кроб≥в на орган≥зм дитини в ранньому в≥ц≥ допомагаЇ п≥дготувати певн≥ кл≥тини ≥мунноњ системи до опору хворобам, €к≥ розвиваютьс€ у старшому в≥ц≥. ј ось на дорослу людину вплив тих же м≥кроб≥в не чинить ефекту.

 л≥тини ≥мунноњ системи, найб≥льш схильн≥ до впливу шк≥дливих орган≥зм≥в, найчаст≥ше розташован≥ в кишечнику ≥ в леген€х. ј ось в≥дсутн≥сть впливу м≥кроб≥в призведе до того, що кл≥тини ≥мунноњ системи не зможуть належним чином в≥дбивати атаки, що призведе до збоњв у робот≥ дихальноњ та травноњ системи надал≥.

ќсь ≥ виходить, що вчен≥ довели, що де€ка к≥льк≥сть бруду на початку житт€ може захистити дитину в≥д розвитку вс≥л€ких захворювань у майбутньому. “ак може, не варто створювати навколо дитини стерильну чистоту ≥ дозволити њй п≥ти на контакт з м≥кробами?


15.08.2015