ƒепрес≥ю не можна вважати нормою стар≥нн€!
ƒепрес≥ю не можна вважати нормою стар≥нн€!
ƒепрес≥ю не можна вважати нормою стар≥нн€!

„ому ми боњмос€ постар≥ти? ƒл€ багатьох стар≥сть асоц≥юЇтьс€ з хворобами, самотн≥стю, б≥дн≥стю, смертю. « огл€ду на це, вчен≥ визначили, що багато людей в≥д 65 рок≥в ≥ старше страждають р≥зними формами депрес≥њ. ѕроблема посилюЇтьс€ тим, що депрес≥€ серед л≥тн≥х людей не л≥куЇтьс€ на належному р≥вн≥.

Ѕ≥льш того, б≥льш≥сть л≥кар≥в у всьому св≥т≥ вважають, що депрес≥€ у л≥тн≥х людей - це Ђнормальнаї частина стар≥нн€. “обто такий психолог≥чний стан розгл€даЇтьс€ €к природна реакц≥€ на хвороби, смерть близькоњ людини або ≥нш≥ проблеми.

ƒосл≥дники провели опитуванн€ серед людей у в≥ц≥ в≥д 65 рок≥в, в результат≥ ви€вилос€, що т≥льки 38% л≥тн≥х людей вважають, що депрес≥€ Ї проблемою дл€ здоров'€, а 58% вважають, що депрес≥€ в старост≥ - це норма. як результат, б≥льш≥сть л≥тн≥х людей, €к≥ страждають в≥д депрес≥њ, н≥€коњ допомоги не отримують.

ƒо чого це веде? ƒл€ людей в≥д 75 рок≥в припадаЇ 16,3 випадку самогубств на 100 000 ос≥б, у пор≥вн€нн≥ 11,3 випадку серед попул€ц≥њ в ц≥лому.

јле ризик депрес≥њ залежить не т≥льки в≥д стресових ситуац≥й. Ћюди, родич≥ €ких страждають депрес≥Їю, сам≥ схильн≥ под≥бного стану.  р≥м того, депрес≥€ може бути спровокована де€кими л≥карськими препаратами, наприклад, дл€ л≥куванн€ г≥пертон≥чноњ хвороби.

як про€вл€Їтьс€ депрес≥€ у л≥тн≥х людей? ѕро€ви так≥ ж, €к у людей середнього в≥ку: в≥дчутт€ печал≥, безнад≥йност≥, безсонн€, втома, втрата загального ≥нтересу до навколишнього, зациклен≥сть на проблемах ≥ негативних моментах житт€, пог≥ршенн€ пам'€т≥, драт≥влив≥сть, ≥, нарешт≥, думки про смерть.

Ќасправд≥, депрес≥€ - хвороба будь-€кого в≥ку ≥ не можна ≥гнорувати попереджувальн≥ знаки. ¬≥дсутн≥сть л≥куванн€ може призвести до найсумн≥ших насл≥дк≥в. якщо хтось у вашому оточенн≥ скаржитьс€ на пригн≥чен≥сть або говорить, що в≥н н≥кому не потр≥бен, то ц≥й людин≥ €вно необх≥дна допомога.