„ому корисно њздити в метро?
„ому корисно њздити в метро?

∆ител€м великих м≥ст багато часу доводитьс€ проводити в метро. ≤снують сп≥рн≥ думки з приводу впливу метро на здоров'€ людей. ƒе€к≥ медики стверджують, що пил п≥дземок шк≥дливий дл€ нашого здоров'€. ЌедавнЇ ж досл≥дженн€ вчених показало, що п≥вгодини, проведен≥ в метро щодн€, корисн≥ дл€ к≥сток ≥ суглоб≥в. ¬и€вл€Їтьс€, такий неспод≥ваний ефект дос€гаЇтьс€ шл€хом впливу в≥брац≥њ.

 

‘ах≥вц≥ ћедичного коледжу ƒжордж≥њ стверджують, що розробили Ђв≥бротерап≥юї, €ка усп≥шно себе про€вила на д≥л≥.

” ход≥ досл≥дженн€ л≥кар≥ в≥дзначили пом≥тне ущ≥льненн€ структури стегновоњ к≥стки, особливо в район≥ тазостегнового суглоба, самого крихкого м≥сц€ нашого скелета. ƒосить згадати, що у людей похилого в≥ку переломи шийки стегна сто€ть на першому м≥сц≥ в списку причин ≥нвал≥дност≥.

™диний незручний момент в новому метод≥ л≥куванн€ - позитивн≥ результати поки що дос€галис€ лише на мишах. “варин пом≥щали в спец≥альн≥ камери на 30 хвилин, де вони п≥ддавалис€ сеансам Ђв≥бротерап≥њї. “ривал≥сть випробуванн€ становила три м≥с€ц≥. Ќаприк≥нц≥ експерименту вчен≥ констатували факт - к≥стки абсолютно у вс≥х п≥ддосл≥дних стали м≥цн≥шими.

ѕо€сненн€ даного €вища на перший погл€д здаЇтьс€ не зовс≥м лог≥чним: вчен≥ побачили, що в≥брац≥€ гальмуЇ зростанн€ стволових кл≥тин в к≥стц≥. Ќа њхню думку, стовбуров≥ кл≥тини в≥дразу диференц≥юютьс€ в кл≥тини к≥стковоњ тканини, тим самим зм≥цнюючи њњ в потр≥бному м≥сц≥.

’оча можливо, що причиною зм≥цненн€ к≥стки Ї несв≥дом≥ спроби т≥ла стаб≥л≥зувати своЇ становище п≥д впливом тр€ски вагона. ” кожному раз≥, висновок простий: њзд≥ть у метро ≥ част≥ше ход≥ть п≥шки, цим ви допоможете своњм к≥сткам ≥ суглобам довше залишатис€ м≥цними.