—индром хрон≥чноњ втоми - порушенн€ роботи мозку?
—индром хрон≥чноњ втоми - порушенн€ роботи мозку?
—индром хрон≥чноњ втоми - порушенн€ роботи мозку?

ћедицина встановила, що синдром хрон≥чноњ втоми в останн≥ роки став масовим про€вом серед населенн€. ƒонедавна д≥агностувати таке порушенн€ в робот≥ орган≥зму було непросто. —початку його описували характерним Ђтуманом мозкуї, зв'€заним з сильною втомою, що не проходить б≥льше п≥вроку ≥ зб≥гаЇтьс€ з безл≥ччю ≥нших симптом≥в.

Ћ≥кар≥ стверджують, що синдром хрон≥чноњ втоми - одна з найб≥льших наукових ≥ медичних проблем нашого часу.

—имптоми синдрому хрон≥чноњ втоми часто включаЇ в себе, кр≥м колосальноњ втоми, ще ≥ суглобов≥ ≥ м'€зов≥ бол≥, втрату працездатност≥, головн≥ бол≥, харчову непереносим≥сть, болю в горл≥, зб≥льшенн€ л≥мфатичних вузл≥в, проблеми шлунково-кишкового тракту, високий тиск, прискорене серцебитт€, г≥перчутлив≥сть до св≥тла, шуму ≥ ≥нших в≥дчутт≥в.

“епер л≥кар≥ визначили, що причиною хрон≥чноњ втоми Ї аномал≥њ в робот≥ мозку. ¬чен≥ —тенфордського ун≥верситету провели досл≥дженн€ за участю 15 пац≥Їнт≥в, €к≥ страждають синдромом хрон≥чноњ втоми. ” результат≥ ви€вилос€, що головний мозок таких пац≥Їнт≥в маЇ €к м≥н≥мум три в≥дхиленн€ пор≥вн€но з≥ здоровими людьми.

ƒосл≥дники перев≥рили мозок випробовуваних шл€хом методу магн≥тно-резонансноњ томограф≥њ (ћ–“). Ѕуло ви€влено, що мозок людини з синдромом хрон≥чноњ втоми маЇ менше б≥лоњ речовини, а також проблеми з пров≥дн≥стю нейрон≥в у прав≥й п≥вкул≥ мозку.  р≥м того, були ви€влен≥ аномал≥њ в двох област€х, €к≥ з'Їднували п≥вкул≥ - ц≥ точки були товщ≥, н≥ж належить. ѕри цьому ступ≥нь в≥дхиленн€ сп≥вв≥дносилас€ з втомою: чим б≥льш виражен≥ аномал≥њ, тим сильн≥ше людина страждаЇ в≥д синдрому.