4 головних способи захисту в≥д застуди
4 головних способи захисту в≥д застуди
4 головних способи захисту в≥д застуди

’олодна пора року вже звично пов'€зана з застудами. ” середньому доросла людина за р≥к переживаЇ три застуди, кожна з €ких в середньому триваЇ дев'€ть дн≥в.  огось в≥руси атакують мало не щом≥с€ц€, а хтось примудр€Їтьс€ уникати њх роками. ј може, ц≥ щасливчики просто убезпечили себе за допомогою щеплень? Ћ≥кар≥ за€вл€ють, що щепленн€ в≥д в≥рус≥в ≥ м≥кроб≥в - це добре, але ≥снують прост≥ заходи, що допомагають протисто€ти застуд. ÷е в≥дом≥ вс≥м з дитинства методи, про €к≥ ми забуваЇмо або просто л≥нуЇмос€ њх застосовувати.

1. —в≥же пов≥тр€

ѕодружившись з≥ св≥жим пов≥тр€м, ви зм≥цнюЇте св≥й ≥мун≥тет. ¬≥домо, що ≥мунн≥й систем≥ набагато комфортн≥ше перебувати в теплому прим≥щенн≥, н≥ж в холод≥. јле погано те, що залишаючись в тепл≥, ви дозвол€Їте м≥кробам циркулювати у вашому орган≥зм≥, ще й контактувати з м≥кробами ≥з зовн≥.

—в≥же пов≥тр€ допоможе в≥дпочити €к в≥д своњх, так ≥ в≥д чужих м≥кроб≥в, а ≥мун≥тет в≥д цього т≥льки виграЇ.

2. ¬≥дпочинок

ћи знаходимо масу причин, за €кими в≥дпочинок залишаЇмо на другому м≥сц≥. јле ослаблений, втомлений орган≥зм не може при такому режим≥ протисто€ти застуд≥. јле пост≥йна напруга запускаЇ механ≥зм виробленн€ гормон≥в стресу - глюкокортикоњд≥в. ÷≥ гормони блокують роботу сигнальних молекул циток≥н≥в, що допомагають боротис€ з ≥нфекц≥€ми. ѕравильне харчуванн€ ≥ своЇчасний в≥дпочинок допомагають зм≥цнити орган≥зм.

3. √≥г≥Їна

–егул€рне митт€ рук - кращий зас≥б в≥д застуди. ¬≥рус грипу легко передаЇтьс€ через дотики. Ќамагайтес€ не терти оч≥, н≥с ≥ рот, обов'€зково користуйтес€ милом ≥ водою - це кращ≥ проф≥лактичн≥ засоби. Ќе забувайте також насухо њх витирати, так €к на вологих руках ймов≥рн≥сть поширенн€ бактер≥й набагато вище, н≥ж на сухих. ƒо реч≥, м≥кроби можуть поширюватис€ ≥ на шматочках мила, тому краще користуватис€ дозаторами.

4. «доровий сон

Ѕезсонна н≥ч - серйозний удар по ≥мунн≥й систем≥. ѕостарайтес€ перед сном не думати про роботу, проблеми, це допоможе швидше заснути. якщо тривал≥сть сну становить менше семи годин, то шанси п≥дхопити простуду сильно зб≥льшуютьс€.