9 ознак д≥абету
9 ознак д≥абету

÷укровий д≥абет Ї найб≥льш поширеною хворобою. јле часом розп≥знаЇтьс€ вона не в≥дразу, хоча перш≥ ознаки говор€ть сам≥ за себе.

√оловний про€в д≥абету - в≥дносна або абсолютна недостатн≥сть гормону ≥нсул≥ну, що призводить до г≥пергл≥кем≥њ, що виражаЇтьс€ в ст≥йкому зб≥льшенн≥ р≥вн€ цукру (глюкози) в кров≥. Ќебезпека д≥абету в повному порушенн≥ обм≥ну речовин ≥ нав≥ть у летальному результат≥. Ћ≥кар≥ д≥л€ть захворюванн€ на два ступен≥: перший ступ≥нь хвор≥ отримують у спадок ≥ розвиваЇтьс€ в≥н з в≥ком, а другий Ї придбаним внасл≥док незбалансованого харчуванн€.

—имптоми д≥абету часто схож≥ з р€дом ≥нших захворювань, але при њх по€в≥ варто звернутис€ до л≥кар€. јнал≥з кров≥ ≥ сеч≥ допомагаЇ встановити правильний д≥агноз.

ѕредставл€Їмо дев'€ть основних симптом≥в, що вказують на небезпеку розвитку д≥абету.

1.  оливанн€ ваги, що пов'€зано з порушенн€м обм≥ну речовин.

2. «в≥р€чий голод. ’вор≥ обох тип≥в страждають в≥д сильного голоду, тому що орган≥зм намагаЇтьс€ поповнити порушений баланс ≥нсул≥ну.

3. —ильна спрага. “ак≥ хвор≥ можуть випивати близько п'€ти л≥тр≥в води в день, тому що орган≥зм намагаЇтьс€ вивести зайву глюкозу з кров≥.

4. ѕрилипанн€ €зика до ст≥нок ротовоњ порожнини. ÷е пов'€зано €к ≥з сух≥стю в рот≥, так ≥ з п≥двищенн€м цукру в орган≥зм≥.

5. «апах ацетону з рота. ÷е пов'€зано з п≥двищеним р≥внем кетонових т≥л в кров≥. ÷е €вище також пов'€зане з порушенн€м виробленн€ ≥нсул≥ну. ” цьому випадку кл≥тини не можуть споживати глюкозу ≥ поповнюють енергетичний запас з жир≥в. якщо не регулювати баланс кетонових т≥л в кров≥, хворого може мучити безперервна блювота ≥ наступити кома.

6. ƒвоњст≥сть зору. ѕорушенн€ х≥м≥чного балансу в орган≥зм≥ призводить до проблем ≥з зором. ’вор≥ в≥дчувають в≥дчутт€ п≥ску в очах, а перед очима може з'€витис€ мерехтлива чорна точка, зображенн€ може двоњтис€.

7. Ќезагойн≥ садна ≥ пор≥зи. ”продовж тривалого часу садна ≥ пор≥зи незагойн≥, оск≥льки регенерац≥€ кл≥тин дл€ загоЇнн€ упов≥льнюЇтьс€. ÷е глюкоза надаЇ токсичну д≥ю на вс≥ тканини орган≥зму, а п≥д впливом токсину шк≥ра не може швидко зат€гуватис€. ѕри д≥абет≥ також ≥нфекц≥њ поширюютьс€ набагато швидше.

8. Ўк≥рний дискомфорт ≥ п≥тлив≥сть. ѕри потовид≥ленн≥ хвор≥ в≥дчувають сверб≥ж на поверхн≥ шк≥ри. ÷е пов'€зано з п≥двищеним вм≥стом глюкози в потових вид≥ленн€х, що спри€Ї розмноженню р≥зних ≥нфекц≥й. “ому д≥абетики часто страждають в≥д шк≥рних ≥нфекц≥й, а ж≥нки ще й в≥д молочниц≥.

9. ¬тома ≥ сонлив≥сть. ѕорушенн€ обм≥ну речовин не дозвол€Ї орган≥зму забезпечити себе необх≥дними компонентами. ¬ результат≥ - зниженн€ р≥вн€ продуктивност≥, €ке виражаЇтьс€ в хрон≥чн≥й втом≥ ≥ сонливост≥.


11.07.2015