„им загрожуЇ дитин≥ материнська депрес≥€?
„им загрожуЇ дитин≥ материнська депрес≥€?
„им загрожуЇ дитин≥ материнська депрес≥€?

ƒепрес≥€, стрес ≥ пригн≥чений стан негативно в≥дображаютьс€ не т≥льки на настроњ людини, а й на здоров'њ. ” той же час в≥д депрес≥њ страждаЇ не т≥льки сам хворий, але ≥ його оточенн€, особливо сильно депрес≥€ матер≥ в≥дбиваЇтьс€ на дитин≥. ѕри цьому страждаЇ не лише псих≥ка, а й ф≥зичне здоров'€ малюка.

‘ах≥вц≥ з Ќью-…орка провели досл≥дженн€ в одн≥й з дит€чих л≥карень, з метою з'€суванн€ зв'€зку м≥ж псих≥чним здоров'€м матер≥ ≥ станом дитини. ¬ експеримент≥ вз€ли участь €к молод≥ матер≥, так ≥ ж≥нки, що виховують д≥тей п≥дл≥ткового ≥ старшого в≥ку.

¬и€вилос€, що важка депрес≥€ матер≥ негативно в≥дбиваЇтьс€ на д≥т€х р≥зного в≥ку. јле в той час €к маленьк≥ д≥ти б≥льше страждають в≥д деф≥циту уваги з боку матер≥, то у б≥льш старших д≥тей виникаЇ ≥нша проблема. ƒосл≥дженн€ показало, що д≥ти старше п'€ти рок≥в, €к≥ тривалий час проживають з мат≥р'ю, страждаючоњ в≥д депрес≥њ, мають високий ризик ожир≥нн€.

ƒосл≥дники вважають, що це обумовлено недостатньою увагою матер≥ до рац≥ону харчуванн€ ≥ способу житт€ дитини. ” пригн≥ченому стан≥ ж≥нка не стежить за житт€м малюка, його харчуванн€м, ф≥зичною активн≥стю. Ѕ≥льше того, вчен≥ пом≥тили, що д≥ти таких матер≥в нав≥ть не т€гнутьс€ до сусп≥льства батьк≥в ≥ нав≥ть харчуватис€ вол≥ють на самот≥.

” зв'€зку з цим фах≥вц≥ п≥дкреслюють, що ж≥нкам необх≥дно знати про такий зв'€зок ≥ коригувати свою повед≥нку з урахуванн€м ≥нтерес≥в дитини. якщо впоратис€ самост≥йно з проблемою немаЇ сил, необх≥дно звернутис€ за допомогою до психотерапевт≥в, а також проконсультуватис€ з дит€чим д≥Їтологом, так €к харчовий розлад в дит€ч≥ роки загрожуЇ серйозними проблемами з≥ здоров'€м у дорослому в≥ц≥.