ѕравильний чай зам≥нить антиб≥отики!
ѕравильний чай зам≥нить антиб≥отики!
ѕравильний чай зам≥нить антиб≥отики!

„ай Ї найб≥льш поширеним напоЇм. Ћ≥кар≥ встановили, що щоденне споживанн€ чаю знижуЇ ризик виникненн€ д≥арењ та ≥нших захворювань шлунково-кишкового тракту.

” ход≥ досл≥джень вчен≥ ви€вили в чорному чањ компоненти, що знищують бактер≥ю Clostridium difficile, дуже небезпечну дл€ орган≥зму людини.

ћетою досл≥дженн€ було вивченн€ впливу тридц€ти трьох сорт≥в чаю на 79 штам≥в патоген≥в. ” результат≥ вчен≥ встановили, що пол≥феноли, €к≥ надають напою неповторний смак, згубно д≥ють на хвороботворн≥ бактер≥њ. ѕоки що вчен≥ експериментально вивчили вплив на орган≥зм лише дек≥лькох стандартних сорт≥в чаю, проте абсолютно точно в≥домо, що чай ефективно боретьс€ з патогенами.

Ѕ≥льше того, вчен≥ стверджують, що зелений чай справл€Їтьс€ ≥з завданн€м набагато краще чорного. јвтор досл≥дженн€, професор Ћ≥с Ѕайлл≥, поставив соб≥ за мету створити ун≥версальний чай, €кий зм≥г би зам≥нити пац≥Їнтам недоступн≥ або неефективн≥ л≥ки. Ќа думку професора, за допомогою чаю можна боротис€ з бактер≥Їю Clostridium difficile, характерну тим, що вона несприйн€тлива до багатьох антиб≥отик≥в.

” той же час досл≥дники попереджають, що н≥€к≥ фруктово-чайн≥ напоњ не зам≥н€ть натурального чаю. ’оча неправдива реклама про них вводить споживача в оману ≥ багатьом здаЇтьс€, що ц≥ напоњ насичен≥ корисними речовинами. Ќасправд≥ п≥сл€ досл≥дженн€ даних напоњв вченими, ви€вилос€, що зам≥сть €г≥д ≥ фрукт≥в в них ховаютьс€ звичайн≥ ароматизатори, а реальний вм≥ст чаю часто складаЇ менше 1%.  р≥м того, до цих напоњв щедро додають цукор, к≥льк≥сть €кого не менше, н≥ж у в≥домих ус≥м Ђкока-кол≥ї або Ђфант≥ї.

02.07.2015