ўо в≥дбуваЇтьс€ в орган≥зм≥ п≥д час молитви?
ўо в≥дбуваЇтьс€ в орган≥зм≥ п≥д час молитви?
ўо в≥дбуваЇтьс€ в орган≥зм≥ п≥д час молитви?

ѕрот€гом стол≥ть рел≥г≥€ Ї предметом дискус≥њ в науковому св≥т≥. ” наше стол≥тт€ наукових в≥дкритт≥в, коли люди мають можливост≥ все перев≥рити, досл≥джувати ≥ роз≥брати на частини, а не просто прийн€ти на в≥ру, багатьом ц≥каво знати, €к впливаЇ на людину молитва. ѕросте чи це самонав≥юванн€ або зас≥б зв'€зку з вищими силами, €к≥ управл€ють людською долею?

¬чен≥ з ƒан≥њ, досл≥джуючи реакц≥ю мозковоњ д≥€льност≥ п≥д час молитви, проанал≥зували електро≥мпульси ≥ зробили висновки, що т≥, хто молитьс€ з проханн€ми, сприймають Ѕога €к реальну особист≥сть, а коли вони звертаютьс€ з завченою молитвою, картина вигл€даЇ ≥накше. ” досл≥дженн≥ вз€ли участь в≥руюч≥, €к≥ почали звертатис€ до Ѕога з молитвами. ј пот≥м њх попросили звертатис€ з проханн€ми до вигаданих ≥стот. ” результат≥ ви€вилос€, що зверненн€ до м≥ф≥чних ≥стот на противагу Ѕогу прилади зареЇстрували €к ф≥ктивне.

ѕри зверненн≥ до √оспода своњми словами, п≥д час молитви в мозку виникали т≥ ж ≥мпульси, що ≥ при розмов≥ з близькими людьми. ”часники експерименту нав≥ть намагалис€ у€вити реакц≥ю сп≥врозмовника на њх слова, ≥ прилади вказували на ≥мпульси, €к при розмов≥ з живою людиною. ≈фект же в≥д завченою молитви був такий же, €к ≥ в≥д вчиненого в≥рша - були зад≥€н≥ т≥ ж д≥л€нки мозку.

Ќайдавн≥ша оздоровча практика аюрведа вчить, що молитва спри€Ї пол≥пшенню енергетики та здоров'€, надаЇ психолог≥чну допомогу. ¬ивчаючи цей ефект, вчен≥ встановили, що молитва будь-€коњ рел≥г≥њ маЇ одну загальну властив≥сть: частота њњ коливань дор≥внюЇ 8 герца, що в≥дпов≥даЇ частот≥ коливань магн≥тного пол€ «емл≥. ÷им по€снюЇтьс€ ≥ ц≥лющий вплив молитви на орган≥зм.

¬ ход≥ ≥ншого досл≥дженн€ вчен≥ з'€сували, що молитва переводить режим роботи людського мозку в альфа- ≥ тета-д≥апазон. ÷≥ ритми спри€ють зв≥льненню в≥д стресу, призвод€ть до розслабленн€, прискорюють в≥дновн≥ процеси орган≥зму, покращують кровопостачанн€ мозку, загострюють ≥нтуњц≥ю.

як говоритьс€ в Ѕ≥бл≥њ: Ђ’то в≥рить - той р€туЇтьс€ї.