ћузика здатна пригальмувати стар≥нн€
ћузика здатна пригальмувати стар≥нн€
ћузика здатна пригальмувати стар≥нн€

« в≥ком нейрони мозку починають працювати пов≥льн≥ше. јле що стосуЇтьс€ л≥тн≥х музикант≥в, то њх нервов≥ кл≥тини не поступаютьс€ за швидк≥стю молодим люд€м, €к≥ не займаютьс€ музикою.

Ѕлижче до старост≥ мозок д≥йсно починаЇ г≥рше реагувати на подразники ззовн≥. “ак, л≥тн≥ люди погано розр≥зн€ють серед вуличного шуму де€к≥ звуки, а при зверненн≥ до них не в≥дразу в≥дпов≥дають. “ак про€вл€Їтьс€ упов≥льненн€ роботи нервових кл≥тин. јле американськ≥ вчен≥ ви€вили неспод≥ваний метод, що запоб≥гаЇ стар≥нню - зан€тт€ музикою.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 87 добровольц≥в, кожен ≥з €ких мав нормальний слух, але частина з них з дит€чих рок≥в займалис€ музикою, ≥нш≥ ж ц≥кавилис€ њњ не б≥льше трьох рок≥в за все житт€. ”часникам показували в≥деозапис з людською мовою, а тим часом спостер≥гали за автоматичною в≥дпов≥ддю нейрон≥в на ц≥ звуки.

” ход≥ досл≥дженн€ ви€вилос€, що л≥тн≥ музиканти про€вили себе краще, н≥ж њх Ђнемузичн≥ї ровесники.

¬иходить, що мозок можна захистити в≥д процесу стар≥нн€, принаймн≥ де€к≥ його аспекти д≥€льност≥. ≈кспериментальним шл€хом на тваринах було доведено, що посилити комун≥кативн≥ зд≥бност≥ можна за допомогою тренувань мозку, нав≥ть €кщо вони почалис€ в б≥льш л≥тньому в≥ц≥. ” цьому випадку нервова система набагато краще розп≥знаЇ сигнали, дозвол€ючи п≥дтримувати сп≥лкуванн€ нав≥ть в галаслив≥й обстановц≥. ≤снують також дан≥, €к≥ довод€ть, що зан€тт€ музикою перешкоджають втрати пам'€т≥.

¬чен≥ вважають, що музика €кимось чином збер≥гаЇ пластичн≥сть нейрон≥в, здатн≥сть формувати нов≥ синапси, попереджаЇ розпад зв'€зк≥в, €к≥ вже утворилис€. ’оча вчен≥ ще сумн≥ваютьс€ в тому, що музика запоб≥гаЇ стар≥нню абсолютно вс≥х нейрон≥в ≥ процес≥в, що прот≥кають в людському мозку.