„и л≥куЇтьс€ Ђсиндром розбитого серц€ї?
„и л≥куЇтьс€ Ђсиндром розбитого серц€ї?
„и л≥куЇтьс€ Ђсиндром розбитого серц€ї?

¬чен≥ медики вже давно встановили, що Ђсиндром розбитого серц€ї - не вигадка романтик≥в, а реальний стан людини, €кий в науц≥ маЇ назву стресова кард≥ом≥опат≥€. ѓњ симптоми схож≥ з симптомами серцевого нападу, але у випадку Ђрозбитого серц€ї не в≥дбуваЇтьс€ закупорка артер≥њ.

ѕричинами стресовоњ кард≥ом≥опат≥њ може бути гострий емоц≥йний стрес, наприклад, смерть близькоњ людини, розлученн€ або розставанн€ з партнером.

ƒаний хворобливий стан подвоюЇ ризик ≥нфаркту, ≥ страждають ним част≥ше ж≥нки. –ан≥ше вважалос€, що людина досить швидко в≥дновлюЇтьс€ в≥д Ђсиндрому розбитого серц€ї, але останнЇ досл≥дженн€ показало, що це не так.

”часники досл≥дженн€, €к≥ перенесли Ђсиндром розбитого серц€ї, пов≥домили, що повн≥стю в≥дновилис€ через к≥лька тижн≥в або дн≥в. јле досл≥дники з'€сували, що реальне в≥дновленн€ може зайн€ти б≥льше 4 м≥с€ц≥в. Ѕ≥льше того, кард≥ом≥опат≥€ може мати негативн≥ насл≥дки.

” ход≥ досл≥дженн€ з'€сувалос€, що добровольц≥ прот€гом ще тривалого часу не могли займатис€ напруженою д≥€льн≥стю ≥ повернутис€ до звичайного ритму роботи через г≥пертроф≥ю серц€ ≥ нестаб≥льний серцевий ритм, що утруднюЇ диханн€ ≥ процес перекачуванн€ кров≥. ј де€к≥ хвор≥ продовжували в≥дчувати нездужанн€ ще к≥лька м≥с€ц≥в по тому, незважаючи на видим≥ симптоми.

¬чен≥ планують продовжити спостереженн€ за учасниками, щоб з'€сувати, чи можливо повне в≥дновленн€.


10.06.2015