Ќасичен≥ жири згубн≥ дл€ сперми!
Ќасичен≥ жири згубн≥ дл€ сперми!
Ќасичен≥ жири згубн≥ дл€ сперми!

ћедики останн≥м часом в≥дзначають тенденц≥ю до зниженн€ репродуктивноњ функц≥њ у чолов≥к≥в. ¬ир≥шивши роз≥братис€, в чому причина такого в≥дхиленн€, вчен≥ прийшли до висновку, що багато в чому винн≥ насичен≥ жири.

ƒосл≥дженн€ показали, що надлишок насичених жир≥в д≥йсно призводить до зниженн€ к≥лькост≥ сперматозоњд≥в. ≈ксперти з ƒан≥њ встановили, що чим б≥льше насичених жир≥в споживають молод≥ чолов≥ки, тим нижче концентрац≥€ у них сперми. ЌагадаЇмо, що насичен≥ жири м≥ст€ть тверд≥ сорти сир≥в, а також м'€со.

ƒосл≥дженн€ показало, що у чолов≥к≥в, €к≥ вживали багато продукт≥в, багатих насиченими жирами, концентрац≥€ сперматозоњд≥в була на 38% нижче, н≥ж у тих, хто обмежував себе в таких продуктах.

ѕри цьому б≥льш ранн≥ досл≥дженн€ показували зв'€зок насичених жир≥в з ≥ншими аспектами здоров'€, але тепер цей вплив €вно позначаЇтьс€ на чолов≥ч≥й репродукц≥њ.

ѕрот€гом двох рок≥в датськ≥ вчен≥ обстежили 700 молодих чолов≥к≥в у в≥ц≥ близько 20 рок≥в. ѕ≥ддосл≥дним склали меню з певних продукт≥в, а пот≥м анал≥зували склад њх сперми.

” результат≥ ви€вилос€, що т≥, хто отримував менше 11,2% енерг≥њ з насичених жир≥в, мали середню концентрац≥ю сперматозоњд≥в у розм≥р≥ 50 млн. на м≥л≥л≥тр сперми в пор≥вн€нн≥ з 45 м≥льйонами сперматозоњд≥в на м≥л≥л≥тр сперми у чолов≥к≥в, €к≥ отримували б≥льше 15% енерг≥њ з насичених жир≥в .

ƒане досл≥дженн€ частково допомогло по€снити зниженн€ концентрац≥њ сперми у чолов≥к≥в по всьому св≥ту.

30.05.2015