¬≥дсутн≥сть ф≥зичних вправ згубно дл€ ж≥ночого серц€
¬≥дсутн≥сть ф≥зичних вправ згубно дл€ ж≥ночого серц€
¬≥дсутн≥сть ф≥зичних вправ згубно дл€ ж≥ночого серц€

—ерцев≥ захворюванн€ - найпоширен≥ша причина смертност≥ на «емл≥. ѕроблема ускладнюЇтьс€ ще тим, що багато хто безв≥дпов≥дально ставл€тьс€ до свого здоров'€, провокуючи хвороби серц€ кур≥нн€м, алкоголем, а також не стежачи за своЇю вагою. ј недавнЇ досл≥дженн€ вчених показало, що п≥сл€ 30-р≥чного в≥ку у ж≥нок ризик захворювань викликаЇ повна ф≥зична безд≥€льн≥сть.

«а статистикою —ерцевоњ јсоц≥ац≥њ, в —Ўј б≥льш н≥ж одна з трьох ж≥нок страждаЇ в≥д серцево-судинноњ хвороби, при цьому майже 50% з чисельност≥ таких пац≥Їнток - це афроамериканки, а 34% - Ївропейськ≥ ж≥нки.

ƒосл≥дженн€ ірунтувалос€ на пор≥вн€нн≥ чотирьох головних фактор≥в ризику дл€ серцевоњ хвороби: ≥ндекс маси т≥ла вище середнього, кур≥нн€, високий кров'€ний тиск ≥ в≥дсутн≥сть ф≥зичноњ активност≥.

 оманда досл≥дник≥в зазначила, що ц≥ чотири фактори ризику в≥дпов≥дальн≥ б≥льш н≥ж за половину глобальних випадк≥в серцевих захворювань. ”чен≥ також в≥дзначили, що поширен≥сть кур≥нн€ серед ж≥нок 22-27 рок≥в впала на 28%, а у в≥ц≥ 73-78 рок≥в - на 5%. јле поширен≥сть ф≥зичноњ безд≥€льност≥ ≥ високий кров'€ний тиск, навпаки, зб≥льшилис€.

ќб'Їднавши ц≥ дан≥, вчен≥ ви€вили, що до в≥ку до 30 рок≥в кур≥нн€ не занадто сильно впливало на ризик серцевоњ хвороби. јле у в≥ц≥ в≥д 30 до 90 рок≥в найб≥льший ефект на ризик надавав низький р≥вень ф≥зичноњ активност≥.