ўо в≥дбуваЇтьс€ в мозку алкогол≥ка?
ўо в≥дбуваЇтьс€ в мозку алкогол≥ка?
ўо в≥дбуваЇтьс€ в мозку алкогол≥ка?

¬≥домо, що алкоголь негативно позначаЇтьс€ не т≥льки на загальному стан≥ орган≥зму, але ≥ впливаЇ на роботу мозку людини. ” людей, €к≥ страждають в≥д алкогольноњ залежност≥, спостер≥гаЇтьс€ значне ослабленн€ зв'€зку м≥ж лобовою часткою мозку ≥ областю мозку, що граЇ ключову роль в систем≥ регул€ц≥њ рух≥в.

ƒосл≥дженн€ показали, що зв'€зок м≥ж лобовою часткою, в≥дпов≥дальною за судженн€, прийн€тт€ р≥шень, мову, ≥ндив≥дуальн≥сть ≥ мозочком, в≥дпов≥дальним за рух, залишавс€ порушеним нав≥ть через тиждень п≥сл€ того, €к хворий переставав приймати спиртне. ѕри цьому фах≥вц≥ ще до к≥нц€ не з'€сували, що може означати дане €вище. Ќа њхню думку, порушенн€ зв'€зку м≥ж цими област€ми може бути результатом пошкодженн€ або одн≥Їњ, або в≥дразу обох областей, порушенн€ шл€х≥в њх з'Їднанн€ або нав≥ть компенсаторна реакц≥€, викликана пошкодженн€м в €к≥йсь ≥нш≥й област≥.

’оча вчен≥ в≥дзначають, що ослаблений зв'€зок м≥ж цими област€ми може бути ще до того, €к людина починаЇ пити, що ≥ викликаЇ схильн≥сть до алкогол≥зму.

Ѕ≥льш раннЇ досл≥дженн€ показало, що хрон≥чне вживанн€ алкоголю може викликати зм≥ни в структур≥, метабол≥зм≥ та функц≥њ мозку. —права в тому, що мозочок Ї одн≥Їю ≥з зон, найб≥льш чутливою до спирту, а його пошкодженн€ викликаЇ р€д проблем з рухом, р≥вновагою та координац≥Їю.

ўоб п≥дтвердити дан≥ €вища, вчен≥ запропонували 10 пац≥Їнтам, що страждають на хрон≥чний алкогол≥зм, провести скануванн€ мозку за допомогою ћ–“. —канер допом≥г простежити кровотоки, спр€мован≥ в р≥зн≥ област≥ мозку, ≥ визначити, €к≥ з них ≥ в €к≥й м≥р≥ активн≥ п≥д час виконанн€ т≥Їњ чи ≥ншоњ задач≥.

ѕац≥Їнти з хрон≥чним алкогол≥змом, €к≥ не вживали алкоголь вже прот€гом 5-7 дн≥в ≥ пережили стад≥ю Ђломкиї, просто повинн≥ були постукати пальц€ми. “акий простий рух ≥н≥ц≥юЇ д≥€льн≥сть, €к в мозочку, так ≥ в лобов≥й частц≥.

јлкогол≥ки змогли виробити ту ж к≥льк≥сть постукувань, що ≥ здоров≥ люди, але њх мозок використовував ≥нш≥ методи дл€ зд≥йсненн€ цих рух≥в. ” мозку алкогол≥к≥в було ви€влено менше функц≥ональних зв'€зк≥в м≥ж лобовою часткою ≥ мозочком, що ч≥тко вказуЇ на ослабленн€ передач≥ нейрон≥в у цих двох област€х.

якщо ж завданн€ було б≥льш складним, н≥ж просте постукуванн€ пальц€ми, то рухи алкогол≥к≥в часто ви€вл€лис€ неправильними.

ƒане досл≥дженн€ показало, що насл≥дки алкогол≥зму набагато б≥льш серйозн≥ше, н≥ж вважалос€ ран≥ше.

23.05.2015