10 ознак нестач≥ води в орган≥зм≥
10 ознак нестач≥ води в орган≥зм≥
10 ознак нестач≥ води в орган≥зм≥

” нормально працюючому орган≥зм≥ баланс води регулюЇтьс€ простим способом - почутт€м спраги. јле тод≥ чому так часто фах≥вц≥ нагадують про необх≥дн≥сть вживанн€ води? ћоже, досить було б прислухатис€ до реакц≥њ свого т≥ла?

¬с€ складн≥сть пол€гаЇ в тому, що багато хто просто забувають пити просту воду. ћи п'Їмо чай, каву, компот, газовану воду, що завгодно, т≥льки не звичайну воду. ÷е призводить до порушенн€ обм≥нних процес≥в в орган≥зм≥, не вивод€тьс€ токсини ≥ в≥дбуваЇтьс€ зневодненн€.

јле пост≥йна нестача води в орган≥зм≥ не в≥дразу пом≥тна. “≥ло може звикнути до деф≥циту води, але €кщо при цьому виникають передумови до великоњ втрати р≥дини (спека, наприклад), то можлива непритомн≥сть, сплутан≥сть св≥домост≥ та ≥нш≥ т€жк≥ стани.

ўоб зрозум≥ти, чи достатньо вашому орган≥зму води, перев≥рте на€вн≥сть дес€ти ознак.

1. —ух≥сть у рот≥

÷е перша ≥ сама очевидна ознака, що орган≥зму потр≥бна вода, що в≥н в≥дчуваЇ зневодненн€. јле поповнювати запас води потр≥бно не чаЇм або соком, а саме водою!

2. —уха шк≥ра

Ўк≥ра людини в≥дображаЇ все, що в≥дбуваЇтьс€ всередин≥ нењ. якщо ви в≥дчуваЇте надм≥рну сух≥сть шк≥ри, то вашому орган≥зму €вно не вистачаЇ води.

3. ∆ага

якщо ви в≥дчуваЇте спрагу, н≥€к не можете напитис€, то ваш орган≥зм зневоднений. ÷е активний сигнал мозку про те, що терм≥ново необх≥дно в≥дновити водний баланс. ќсобливо сильно орган≥зм зневоднюЇ алкоголь, тому з похм≥лл€ завжди хочетьс€ пити.

4. —ух≥сть очей

—ух≥сть, легкий сверб≥ж, почервон≥нн€ очей вказуЇ на те, що треба терм≥ново випити води.  оли в орган≥зм≥ води недостатньо, пересихають сл≥зн≥ канальц≥, що може завдати шкоди очам. ќсобливо важливо це дл€ людей, €к≥ нос€ть контактн≥ л≥нзи.

5. «меншенн€ обс€гу ≥ зм≥на кольору сеч≥

“ака ознака також Ї важливим сигналом орган≥зму про те, що води йому недостатньо.

6. ѕочаст≥шанн€ пульсу ≥ серцебитт€

«меншенн€ води в систем≥ кровооб≥гу веде до того, що кров стаЇ в'€зкою, обс€г њњ зменшуЇтьс€, вона пов≥льно циркулюЇ. ÷е зб≥льшуЇ навантаженн€ на серце, кровооб≥г порушуЇтьс€, органам стаЇ недостатньо кисню.

7. Ѕ≥ль у суглобах

÷е в≥дчутт€ знайоме багатьом люд€м ≥ нав≥ть не особливо старим. ” де€ких вона з'€вл€Їтьс€ п≥сл€ б≥гу або стрибк≥в. ¬ орган≥зм≥ все пов'€зано до останнього Ђгвинтикаї. ўоб суглоби не перетиралис€, природа зробила њх на 80% з води, тому хрон≥чна нестача води починаЇ викликати больов≥ в≥дчутт€.

8. «меншенн€ м'€зовоњ маси

ћ'€зи також на половину складаютьс€ з води. ” зв'€зку з цим ц≥лком природно, що зменшенн€ води в орган≥зм≥ веде до зменшенн€ м'€зовоњ маси. ≤ тренери, ≥ л≥кар≥ прийшли до Їдиноњ думки, що нав≥ть п≥д час тренуванн€ необх≥дно пер≥одично пити воду.

9. ’рон≥чна втома ≥ сонлив≥сть

 оли орган≥зм в≥дчуваЇ деф≥цит, в≥н починаЇ користуватис€ резервами зсередини, в тому числ≥ з кров≥, а це призводить до нестач≥ кисню, що поставл€Їтьс€ органам. “аке €вище ≥ викликаЇ втому ≥ сонлив≥сть. ƒо реч≥, нав≥ть регул€рний 8-годинний сон не допоможе вам виспатис€, €кщо ви вживаЇте недостатньо води.

10. ѕроблеми з травленн€м

«воложенн€ слизовоњ оболонки важливо дл€ орган≥зму в ц≥лому. Ѕез необх≥дноњ к≥лькост≥ води щ≥льн≥сть слизу в шлунку зменшуЇтьс€, ≥ тод≥ шлункова кислота завдаЇ шкоди внутр≥шн≥м органам. «в≥дси печ≥€ ≥ розлад шлунка.

« в≥ком к≥льк≥сть води, €ка здатна утримувати наш орган≥зм, зменшуЇтьс€. “ому з роками необх≥дно св≥домо зб≥льшувати споживанн€ простоњ води. «овн≥ ознаки стар≥нн€ через деф≥цит води б≥льш очевидн≥, але та шкода, €ка завдана внутр≥шн≥м органам нестачею води, буде в≥дчуватис€ ще довго.

10.05.2015