„и впливаЇ психолог≥чний стан матер≥ на зародок?
„и впливаЇ психолог≥чний стан матер≥ на зародок?
„и впливаЇ психолог≥чний стан матер≥ на зародок?

¬чен≥ стверджують, що зародок дуже чутливий до псих≥чного ≥ загальноф≥зичного стану матер≥. ѕеребуваючи в утроб≥, в≥н не т≥льки чуЇ серцебитт€ мами ≥ музику, €ку вона слухаЇ, але також отримуЇ х≥м≥чн≥ сигнали, що проникають через плаценту. ѕсихологи сп≥льно з л≥кар€ми ви€вили, що ц≥ сигнали несуть малюков≥ ≥нформац≥ю про розумове здоров'€ матер≥, а депресивний стан ж≥нки впливаЇ на розвиток дитини п≥сл€ народженн€.

”чен≥ прот€гом останн≥х дес€тил≥ть в ход≥ численних досл≥джень впевнилис€, що середовище, в €кому росте зародок, в≥д≥граЇ важливу роль у його подальшому житт≥. ƒе€к≥ ефекти вельми очевидн≥. “ак, кур≥нн€ та алкоголь, наприклад, можуть стати фатальними дл€ здоров'€ ≥ житт€ малюка. ≤нш≥ порушенн€ здорового способу житт€ ваг≥тноњ ж≥нки не так≥ серйозн≥, але також можуть залишити св≥й незгладимий сл≥д.

¬чен≥ провели досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь ваг≥тн≥ ж≥нки, €ких обстежували на на€вн≥сть депрес≥њ ≥ пер≥од ваг≥тност≥ та п≥сл€ полог≥в. “акож прот€гом де€кого часу велос€ спостереженн€ ≥ за народженими малюками з метою встановленн€, наск≥льки добре ≥ правильно вони розвиваютьс€.

” ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ в≥дкрили ц≥кав≥ факти, €к≥ вказували на те, €к сильно впливаЇ середовище, материнська матка на розвиток до ≥ п≥сл€ полог≥в. Ќормальний розвиток було в≥дзначено у д≥тей, чињ матер≥ були здоров≥ ≥ спок≥йн≥ до ≥ п≥сл€ полог≥в. јле депресивний стан майбутньоњ матер≥ сильно в≥дбивавс€ на розвитку плода нав≥ть п≥сл€ його народженн€.

Ќа зниженн€ р≥вн€ розвитку дитини впливала зм≥на умов, тобто, коли депресивний стан ваг≥тноњ зм≥нювавс€ здоровим п≥сл€ народженн€ малюка, ≥ коли здоровий стан ж≥нки зм≥нювавс€ депресивним в постпологовий пер≥од.

” п≥дсумку доктора, розум≥ючи всю цин≥чн≥сть своЇњ рекомендац≥њ, все ж рад€ть не перешкоджати депрес≥њ ваг≥тноњ заради здоров'€ малюка. јле дл€ того, щоб зрозум≥ти, €к≥ насл≥дки матиме депрес≥€, пережита майбутньою мат≥р'ю дл€ здоров'€ дитини в подальшому житт≥, л≥кар€м потр≥бно не одне дес€тил≥тт€.

ѕроте, л≥кар≥ впевнен≥, що зародок бере активну участь у власному розвитку ≥ збираЇ всю необх≥дну дл€ житт€ ≥нформац≥ю, €ку в≥н у вигл€д≥ сигнал≥в ≥ пов≥домлень отримуЇ в≥д мами.