5 простих засоб≥в в≥д шрам≥в ≥ рубц≥в
5 простих засоб≥в в≥д шрам≥в ≥ рубц≥в
5 простих засоб≥в в≥д шрам≥в ≥ рубц≥в

¬≥доме твердженн€ ЂЎрами прикрашають чолов≥к≥вї зовс≥м не вт≥шить ж≥нок, у €ких в силу €кихось обставин залишилис€ не естетичн≥ шрами чи рубц≥ на шк≥р≥. “а й багато хто з сучасних чолов≥ки прагне до презентабельного зовн≥шньому вигл€ду, а тому не проти позбутис€ в≥д пари-тр≥йки застар≥лих рубц≥в. јле чи так це просто?

«астар≥л≥ рубц≥ видалити повн≥стю не вдастьс€ нав≥ть х≥рург≥чним шл€хом. “≥льки дорога ≥ складна операц≥€ з пересадки великоњ д≥л€нки шк≥ри здатна виправити ситуац≥ю. јле щоб не допустити цього, проблему треба вир≥шувати, поки шрами ще св≥ж≥. “од≥ з ними можна впоратис€ за допомогою де€ких народних засоб≥в.

“реба в≥дразу зазначити, що дл€ видаленн€ шрам≥в ≥ рубц≥в в домашн≥х умовах знадобитьс€ час ≥ терп≥нн€. ” той же час народна медицина пропонуЇ безл≥ч засоб≥в, €к≥ можна використовувати з ц≥Їю метою. Ќеобх≥дно зупинитис€ на к≥лькох засобах ≥ користуватис€ ними до тих п≥р, поки не буде дос€гнутий результат.

«вичайно, можна в аптец≥ вибрати спец≥альн≥ маз≥ або гел≥. јле нав≥що платити чимал≥ грош≥ за те, що можна зробити абсолютно безкоштовно?  р≥м того, вс≥ дорог≥ креми - всього лише штучн≥ зам≥нники натуральних, €к≥ ви можете приготувати сам≥.

1. —≥к р≥пчастоњ цибул≥

÷ибулевий с≥к м≥стить ферменти, €к≥ запускають процеси регенерац≥њ шк≥ри. ѕопередньо розпаруйте шк≥ру в област≥ рубц€ ≥ к≥лька раз≥в на день змащуйте уражене м≥сце соком цибул≥. Ќа н≥ч роб≥ть компрес з печеноњ цибулини. ≤ так щодн€ прот€гом дек≥лькох м≥с€ц≥в. Ѕудьте готов≥ до того, що результат в≥дразу ви не побачите, але в≥н обов'€зково буде при регул€рност≥ процедур.

2. Ќас≥нн€ дин≥

ћаска з динного нас≥нн€ добре розгладжуЇ рубц≥. ¬исуш≥ть його, перемел≥ть в порошок, додайте трохи €Їчноњ шкаралупи. ќтриманий порошок перем≥шайте з оливковою ол≥Їю ≥ прикладайте цю кашку на н≥ч €к компрес. „ерез м≥с€ць буде пом≥тний результат, а €кщо ви ЂпротримаЇтес€ї два м≥с€ц≥, то зможете домогтис€ повного зникненн€ рубц€.

3. ћед

ћед треба втирати в рубцьовану шк≥ру дв≥ч≥ на день. ѕ≥сл€ дек≥лькох м≥с€ц≥в такоњ процедури можуть пом≥тно згладитис€ нав≥ть застар≥л≥ шрами.

4. ѕараф≥н або бджолиний в≥ск

“еплий параф≥н добре розгладжуЇ шк≥ру. ј з бджолиного воску можна зробити мазь: одна частина воску ≥ три частини сон€шниковоњ ол≥њ. ћасло нагр≥ти ≥ в ньому на вод€н≥й бан≥ розтопити в≥ск. «астосовувати в холодному вигл€д≥, втираючи в рубц≥.

5. ќг≥рок, банан, лимон

ѕаралельно з компресами ≥ масками дуже корисно щодн€ змащувати рубцьован≥ д≥л€нки шк≥ри шматочком ог≥рка, банана або часточкою лимона.

18.04.2015