ѕерфекц≥он≥зм небезпечний дл€ здоров'€!
ѕерфекц≥он≥зм небезпечний дл€ здоров'€!
ѕерфекц≥он≥зм небезпечний дл€ здоров'€!

” наш стр≥мкий час навр€д чи знайдетьс€ людина, €ка хоча б раз в житт≥ не в≥дчувала або ще не в≥дчуЇ симптоми п≥двищеного тиску - головний б≥ль, нудоту, б≥ль у серц≥, драт≥влив≥сть.

Ќа жаль, у величезноњ к≥лькост≥ людей такий стан Ї нормою, а не вин€тком. Ѕ≥льше того, багатьом з них притаманне скептичне ставленн€ до житт€ ≥ в≥дпов≥дн≥ психолог≥чн≥ риси. ¬иходить, що характер людини базуЇтьс€ на њњ хвороб≥. јбо навпаки.

¬чен≥ вже давно встановили зв'€зок м≥ж сильними емоц≥€ми, що викликають р≥зкий викид адренал≥ну, ≥ п≥двищенн€м артер≥ального тиску. як правило, ц≥ емоц≥њ негативн≥. √≥пертон≥ки часто в≥др≥зн€ютьс€ драт≥влив≥стю, агресивною реакц≥Їю на будь-€ку ситуац≥ю, в €к≥й, на њхню думку, зневажаютьс€ њхн≥ ≥нтереси. ѕри цьому, найчаст≥ше, њх реакц≥€ не в≥дпов≥даЇ об'Їктивн≥й т€жкост≥ ситуац≥њ, вони просто њњ такою сприймають.

ѕсихологи за€вл€ють, що серед г≥пертон≥к≥в чимало перфекц≥он≥ст≥в - людей з комплексом в≥дм≥нника, що намагаютьс€ все виконати на вищому р≥вн≥. ѕрагненн€ до ≥деалу - це непогано, але ... ¬се маЇ бути в м≥ру. “ак≥й людин≥ завжди не вистачаЇ часу.  ≥льк≥сть справ, пост≥йн≥ тимчасов≥ рамки, прагненн€ до бездоганност≥ створюЇ в≥дчутт€ пастки, що неминуче веде до стресу.

Ѕ≥да ще й у тому, що перфекц≥он≥ст вимогливий не т≥льки до себе, але ≥ до оточуючих, йому все треба тримати п≥д контролем, в≥н не виносить спонтанност≥, а зм≥на план≥в може стати причиною поганого настрою.

Ќе дивно, що перебуваючи в так≥й напруз≥, орган≥зм починаЇ чинити оп≥р, подаючи сигнали своЇму господарев≥ п≥двищенн€м тиску та ≥ншими неприЇмност€ми з≥ здоров'€м.