ўо робити, €кщо загар ви€вивс€ оп≥ком?
ўо робити, €кщо загар ви€вивс€ оп≥ком?
 ўо робити, €кщо загар ви€вивс€ оп≥ком?

ѕл€жний в≥дпочинок при необдуман≥й повед≥нц≥ може обернутис€ сон€чними оп≥ками. ѕроблема в тому, що ознаки обгоранн€ про€вл€ютьс€ через к≥лька годин п≥сл€ отриманн€ оп≥ку. якщо ви не будете стежити за часом перебуванн€ на сонц≥ ≥ не будете спостер≥гати, €к ваша шк≥ра реагуЇ на засмагу, то в≥дпочинок може зак≥нчитис€ ран≥ше часу.

якщо все ж ви не встежили, ≥ сонце п≥дсмажило вашу шк≥ру, необх≥дно виконати дек≥лька д≥й. ѕерше, це треба п≥ти в т≥нь, а краще повернутис€ в закрите прим≥щенн€. «аспокоњти ≥ вил≥кувати обгор≥лу шк≥ру дерматологи рекомендують дек≥лькома способами.

1. «воложуюч≥ креми

Ќайб≥льш ефективним Ї крем з вм≥стом алое вера, екстракт €кого добре заспокоюЇ оп≥ки. ќсобливо постраждалу частину т≥ла корисно змастити маззю г≥дрокортизон, €ку в аптец≥ ви придбаЇте без рецепта.

2. ѕийте б≥льше р≥дини

ўоб уникнути зневодненн€ орган≥зму, поповнюйте його водою. ¬с€ на€вна у вашому орган≥зм≥ р≥дина спр€муЇтьс€ до обгор≥лих м≥сць, щоб прискорити процес загоЇнн€, тому вода так важлива.

3. Ќе видал€йте пухир≥, дайте њм зажити без втручанн€.

4. ѕолегшити б≥ль допоможе прохолодний душ або ванна. ѕ≥сл€ водних процедур не витирайтес€ насухо, нехай ваша шк≥ра залишаЇтьс€ довше вологою. “акож нанес≥ть зволожуючий крем, що допоможе затримати вологу ≥ усунути в≥дчутт€ сухост≥.

5. якщо оп≥к супроводжуЇтьс€ ознобом, головним болем, лихоманкою, терм≥ново звертайтес€ до л≥кар€.

ѕри оп≥ках т≥ла намагайтес€ менше бувати на сонц≥, нос≥ть закритий од€г з натуральних, але щ≥льних тканин, щоб сон€чн≥ промен≥ не проходили кр≥зь них.


07.04.2015