÷€ шк≥длива звичка вр€туЇ ваше серце
÷€ шк≥длива звичка вр€туЇ ваше серце
÷€ шк≥длива звичка вр€туЇ ваше серце

¬ивчаючи шк≥длив≥ звички та њх вплив на здоров'€, вчен≥ встановили, що де€к≥ з≥ шк≥дливих звичок можуть все-таки принести користь здоров'ю. “ак, €кщо ви звикли смикати мочку вуха, то продовжуйте в тому ж дус≥, така звичка може вр€тувати вам житт€.

ƒосл≥дники ун≥верситету Ћ≥дса встановили, що пост≥йне посмикуванн€ вуха в задумливому стан≥ маЇ корисн≥ властивост≥ дл€ орган≥зму.

” ход≥ експерименту до мочки вуха добровольц≥в прикр≥плювали на 15 хвилин електронний пристр≥й. ƒане пристосуванн€ безбол≥сно стимулювало зону, тим часом досл≥дники анал≥зували дан≥ про роботу серц€ ≥ активац≥ю нервовоњ системи.

–езультат досл≥дженн€ ви€вивс€ неспод≥ваним: пост≥йне стимулюванн€ мочки вуха зм≥цнюЇ серцевий м'€з. ¬и€вл€Їтьс€, збудженн€ ц≥Їњ зони людського т≥ла впливаЇ на серцебитт€ р≥знопланово, що Ї одним з показник≥в здоровоњ роботи серцевого м'€за.

” ход≥ експерименту було доведено, що активац≥€ мочки вуха впливаЇ на зм≥ну ритму серцебитт€. якщо ж ваше серце не реагуЇ на посмикуванн€ вуха, можливо, потр≥бна консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога.

Ѕуло ви€влено також ≥ те, що ман≥пул€ц≥€ з вухом знижуЇ активн≥сть симпатичноњ нервовоњ системи.