як≥ продукти допоможуть запоб≥гти сон€чним оп≥кам?
як≥ продукти допоможуть запоб≥гти сон€чним оп≥кам?
 як≥ продукти допоможуть запоб≥гти сон€чним оп≥кам?

Ћ≥то завжди асоц≥юЇтьс€ з сонцем ≥ теплом. ѕовернутис€ з в≥дпустки в≥дпочилим, з гарною засмагою на заздр≥сть колегам - бажанн€ багатьох. јле €к не згор≥ти п≥д палючими промен€ми сонц€ ≥ не перетворити в≥дпустку на муку?

—ьогодн≥ розроблено вже безл≥ч засоб≥в, що захищають нашу шк≥ру в≥д шк≥дливого впливу ультраф≥олету. «давалос€ б, - намазавс€ ≥ насолоджуйс€ пл€жним в≥дпочинком. јле вс≥ ц≥ маз≥, спрењ, лосьйони - зовн≥шн≥й захист. Ќещодавно вчен≥ досл≥джували де€к≥ продукти ≥ ви€вили, що т≥ з них, €к≥ багат≥ на каротиноњди, в≥там≥ни — ≥ ≈, пол≥феноли можуть ≥стотно зб≥льшити захисн≥ ресурси орган≥зму. “обто, з'њдаючи певний продукт, ми допомагаЇмо нашому орган≥зму створювати захисну оболонку, €ка захищаЇ в≥д небезпечних сон€чних промен≥в.

ƒосл≥дники вид≥лили 10 головних продукт≥в, що допомагають орган≥зму справл€тис€ з ультраф≥олетом.

1. ћигдальний гор≥х

ћигдаль багатий антиоксидантами ≥ в≥там≥ном ≈, а тому ≥деальний дл€ тих, хто любить позасмагати. јле сл≥д пам'€тати, що вживати його треба в сирому вигл€д≥. …ого можна додавати в салати або в подр≥бненому вигл€д≥ використовувати дл€ морозива. ћигдальне масло можна використовуватис€ €к соус дл€ курки гриль.

2. —паржа

ўе одне багате джерело в≥там≥ну ≈. ѕеревага спарж≥ в тому, що вона не просто джерело рослинноњ кл≥тковини, м≥кроелемент≥в ≥ в≥там≥н≥в, а й м≥стить мало калор≥й.

3. ћорква

јнтиоксиданти, що м≥ст€тьс€ в моркв≥, можуть не т≥льки запоб≥гти можливим пошкодженн€ шк≥ри сонцем, але й вил≥кувати в≥д них. ƒодавайте сиру моркву в салати, страви з пасти, просто нар≥жте овочер≥зкою, та оп≥ки вам не страшн≥.

4. Ўоколад

100 калор≥й солодкого задоволенн€ в день (темний шоколад з вм≥стом не менше 65% какао) допоможе не отримати сон€чн≥ оп≥ки!

5. «елений чай

«елений чай - один з найбагатших джерел пол≥фенол≥в. ƒосл≥дженн€ показало, що щоденне вживанн€ д≥Їтичних пол≥фенол≥в забезпечить захист в≥д ультраф≥олету.

6.  ≥в≥

” к≥в≥ м≥ститьс€ б≥льше в≥там≥ну —, н≥ж в апельсин≥, тому в≥н ≥деальний дл€ створенн€ захисту в≥д пошкоджень шк≥ри в≥льними радикалами, викликаних впливом сон€чних промен≥в.

7. Ћосось

Ћосось, багатий омега-3 жирними кислотами, п≥дтримаЇ здоровий шар п≥дшк≥рного жиру, €кий зменшить згубний вплив сонц€ ≥ спов≥льнить процес стар≥нн€.

8. Ќас≥нн€ сон€шнику

Ќас≥нн€ сон€шнику - вс≥м доступне джерело в≥там≥ну ≈, €кого особливо багато на пл€жах. ўоб отримати денну норму антиоксидант≥в, досить з'њсти чверть чашки нас≥нн€.

9. —олодка картопл€ батат

Ѕатат, також €к ≥ морква, багатий бета-каротином, про що говорить його €скраво-помаранчевий окрас. ј бета-каротин Ї найважлив≥шим елементом дл€ шк≥ри.

10. ѕом≥дор

“омати багат≥ л≥коп≥ном, антиоксидантом, що захищаЇ в≥д ультраф≥олетових промен≥в.

ќтже, випробувавши вс≥л€к≥ зовн≥шн≥ методи захисту та л≥куванн€ в≥д сон€чних оп≥к≥в, спробуйте звернути увагу ≥ на св≥й рац≥он. јле Ї одна умова - вживати вище перерахован≥ продукти треба не т≥льки перед виходом на пл€ж, а впродовж всього року!