9 правил здоров'€ нирок
9 правил здоров'€ нирок

ўоб зберегти здоров'€ нирок, потр≥бно дотримуватис€ де€ких правил у харчуванн≥ та способ≥ житт€.

1. ѕ≥драховуйте к≥льк≥сть б≥лка

ќдна з основних функц≥й нирок - виведенн€ з кров≥ сечовини, що утворюЇтьс€ в результат≥ перетравленн€ б≥лковоњ њж≥. ѕри велик≥й любов≥ до м'€са ≥ €Їць навантаженн€ на нирки зб≥льшуЇтьс€, що може призвести до њх хвороби. ≤снуЇ проста формула, за €кою можна розрахувати нормальну к≥льк≥сть б≥лка в њж≥: под≥л≥ть вагу вашого т≥ла на два ≥ отримаЇте оптимальну дл€ вашого орган≥зму к≥льк≥сть чистого б≥лка на добу. Ќаприклад, при ваз≥ 80 кг, в њж≥ щодн€ можна вживати не б≥льше 40 г б≥лка. “ака к≥льк≥сть б≥лка м≥ститьс€ в 200 г €ловичини або 4 кур€чих €йц€х.

2. ’вороба Ђна ногахї послаблюЇ нирки

„асто при застуд≥, головному бол≥ або поганому апетит≥ ми все одно продовжуЇмо вести звичайний спос≥б житт€, не надаючи особливого значенн€ нездужанн€. јле при хвороб≥, €ку перенос€ть Ђна ногахї, л€гаЇ велике навантаженн€ на нирки. ≤ нав≥ть €кщо вже через тиждень ви будете почувати себе краще, ваш≥ нирки будуть продовжувати працювати в посиленому режим≥.

3. ѕриборкайте любов до сол≥

—≥ль затримуЇ р≥дину в орган≥зм≥, а, значить, нирки починають поглинати надм≥рну к≥льк≥сть вологи.  ухонна с≥ль м≥стить натр≥й - х≥м≥чний елемент, €кий впливаЇ на артер≥альний тиск. „им б≥льше сол≥, тим складн≥ше ниркам виводити зайвий натр≥й. ѕост≥йне перевищенн€ норми натр≥ю веде до г≥пертон≥њ.

«вичайно, не можна зовс≥м в≥дмовл€тис€ в≥д сол≥, вона Ї найважлив≥шим елементом в повс€кденному рац≥он≥. Ќормою вважаЇтьс€ вживанн€ 5 г на добу.

4. ¬≥дмовтес€ в≥д солодких газованих напоњв

ѕопул€рн≥ солодк≥ газован≥ напоњ створюють зайве навантаженн€ на нирки. јле коли, спрайти, фанти Ї отрутою дл€ орган≥зму. Ќаш≥ нирки просто не пристосован≥ до засвоЇнн€ под≥бноњ х≥м≥њ.

5. ќбережн≥ше з медикаментами

якщо у випадку будь-€кого, нав≥ть самого легкого нездужанн€, ви б≥жите в аптеку за л≥ками, не дивуйтес€, що в один прекрасний день ваш≥ нирки здадутьс€. јле ран≥ше ми говорили, що переносити хвороби Ђна ногахї теж шк≥дливо дл€ нирок! як же бути? «овс≥м не обов'€зково л≥кувати застуду складними л≥ками. ≤снуЇ безл≥ч простих рецепт≥в народноњ медицини, €к≥ не зашкод€ть орган≥зму.

6. ѕ≥дтримуйте водний баланс

ƒл€ нормального функц≥онуванн€ нирок необх≥дно достатньо води - до 2,5 л на день дл€ дорослоњ людини. ћаЇтьс€ на уваз≥ чиста вода, а не р≥зноман≥тн≥ соки, солодк≥ напоњ, чай або кава. јдже щоб в≥дф≥льтрувати все це асорт≥, ниркам потр≥бно ще б≥льше води. якщо ви в≥дчуваЇте спрагу - угамуЇте њњ за допомогою простоњ м≥неральноњ води.

7. —каж≥ть Ђн≥ї алкоголю ≥ сигаретам

ѕро шкоду алкоголю ≥ н≥котину дл€ здоров'€ ми начулис€ чимало. јле мало хто розбираЇтьс€ в детал€х. ≈тиловий спирт ≥ н≥котин призвод€ть до осадженн€ сечовини в ниркових каналах, внасл≥док чого нирки забиваютьс€ ≥ не можуть нормально працювати.

8. Ќе випробовуйте орган≥зм холодом

“ривале перебуванн€ в холодн≥й вод≥ у де€ких Ђморж≥вї часто призводить до проблем з нирками. ƒо ≥ п≥сл€ зимового плаванн€ не можна забувати про роз≥гр≥ваючу розминку.

9. ѕравильно харчуйтес€

«берегти здоров'€ ниркам допоможе дотриманн€ вс≥х вище перерахованих правил, а також вживанн€ в њжу таких тон≥зуючих ≥ очищувальних продукт≥в €к кавун, селера, петрушка, спаржа ≥ артишок.


15.03.2015