уди д≥ваЇтьс€ жир при схудненн≥?
 уди д≥ваЇтьс€ жир при схудненн≥?
 уди д≥ваЇтьс€ жир при схудненн≥?

Ѕути струнким ≥ красивим - це нав≥ть не просто модно, а часто вимога часу. “ому тема правильноњ д≥Їти актуальна дл€ багатьох. јле часто зустр≥чаЇтьс€ разюче нев≥гластво в питанн€х обм≥ну речовин, що призводить до небажаних насл≥дк≥в. „и ц≥кавилис€ ви, куди д≥ваЇтьс€ жир при схудненн≥?

—еред л≥кар≥в, д≥Їтолог≥в ≥ тренер≥в поширена думка, що при схудненн≥ жир повинен бути трансформований в енерг≥ю або тепло. јле вчен≥ дають ≥ншу в≥дпов≥дь: ви€вл€Їтьс€, що при схудненн≥ велика частина маси т≥ла видихаЇтьс€ з двоокисом вуглецю в пов≥тр€. ќсь таке дивне в≥дкритт€.

” зв'€зку з тим, що в св≥т≥ спостер≥гаЇтьс€ криза ожир≥нн€, потр≥бно знати в≥дпов≥дь на питанн€: куди д≥ваЇтьс€ жир при схудненн≥?

ЌещодавнЇ досл≥дженн€ американських учених показало, що дл€ зниженн€ маси т≥ла на 10 кг, треба вдихнути 29 кг кисню. «а допомогою простоњ арифметики вони п≥драхували, куди п≥де жир при схудненн≥ на 10 кг: 8,4 кг будуть видихнут≥ через леген≥ у вигл€д≥ двоокису вуглецю, решта 1,6 кг у вигл€д≥ р≥дини п≥дуть з сечею, калом, потом, диханн€м, сльозами та ≥н. јле оск≥льки людина видихаЇ невидимий вуглекислий газ, то все це не очевидно дл€ нењ.

ѕереконанн€ д≥Їтолог≥в ≥ л≥кар≥в про переробку жиру в енерг≥ю, на думку американських експерт≥в, порушуЇ закон збереженн€ маси. ¬они вважають, що це помилка походить в≥д закону збереженн€ енерг≥њ ≥ перетворилас€ на справжню мантру дл€ схудненн€.

ѕ≥сл€ проведеного досл≥дженн€ його автори з≥ткнулис€ з актуальн≥ питанн€м: чи може звичайне диханн€ зменшити вагу? ¬≥дпов≥дь - н≥. ƒиханн€ прискорюЇ процес метабол≥зму людини ≥ призводить до г≥первентил€ц≥њ леген≥в, що може викликати запамороченн€, прискорене серцебитт€ ≥ нав≥ть втрату св≥домост≥.

¬чен≥ рекомендують включити основн≥ пон€тт€ про метабол≥зм в навчальн≥ програми середн≥х шк≥л, щоб розв≥€ти м≥ф про те, куди йде жир при схудненн≥.

08.03.2015