—амотн≥сть - шл€х до ожир≥нн€?
—амотн≥сть - шл€х до ожир≥нн€?
—амотн≥сть - шл€х до ожир≥нн€?

” пошуках причини масового ожир≥нн€ населенн€ американськ≥ вчен≥ провели р€д досл≥джень ≥ прийшли до висновку, що зайва вага може бути поб≥чним €вищем самотност≥.

ƒосл≥дники з ”н≥верситету ќгайо встановили, що ж≥нки, €к≥ в≥дчувають себе ≥зольованими в≥д сусп≥льства, часто в≥дчувають голод ≥ знаход€ть розраду в њж≥. ‘ах≥вц≥ припускають, що таким чином орган≥зм змушуЇ людину знайти компан≥ю, так €к прийом њж≥ пов'€заний ≥з сп≥лкуванн€м прот€гом еволюц≥њ.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 42 ж≥нки, €ких попросили голодувати прот€гом ноч≥. Ќа ранок њм запропонували сн≥данок. ∆≥нки повинн≥ були оц≥нити своЇ почутт€ голоду до ≥ п≥сл€ њж≥, а вчен≥ вим≥р€ли р≥вень гормону голоду грел≥ну в њх кров≥.

 р≥м того, ж≥нки заповнили анкету про самотн≥сть, в €к≥й були питанн€ про те, €к часто вони себе почувають самотн≥ми або €к часто, на њхню думку, ≥нш≥ люди думають про них, що вони самотн≥. як ≥ оч≥кувалос€, р≥вень грел≥ну впав п≥сл€ њж≥, а пот≥м почав рости. јле п≥двищенн€ набагато швидше в≥дбувалос€ у самотн≥х дам, що в п≥дсумку показало б≥льш високий р≥вень даного гормону, €кий стимулюЇ бажанн€ поњсти. ∆≥нки ≥ сам≥ в≥дзначили, що в≥дчували себе голодними.

ѕрирода так влаштувала людину, що дл€ нењ основоположною Ї потреба в соц≥альних зв'€зках. якщо люди в≥дчувають себе самотн≥ми, вони можуть в≥дчувати голод. ÷≥каве спостереженн€ пол€гало також у тому, що самотн≥сть робила голодними т≥льки худих ж≥нок, а апетит тих, хто мав зайву вагу, залишавс€ незм≥нним.